Estate Awards

Nominace projekt: Branik Residences

Kategorie

Rezidenční projekt roku: Do 30 jednotek (včetně)

Základní informace

Název projektu: Branik Residences
Adresa projektu: ulice V Podhájí a Nad Lomem, Praha 4 – Braník
Web projektu: www.branikresidences.com
Developer / InvestorProperty and Invest Praha s.r.o.
Architekt: L.Z. – Atelier s.r.o.
Architekt interiérů: N/A
Projektant: L.Z. – Atelier s.r.o.
Generální dodavatel: Emexkon s.r.o.
Realitní kancelář (není povinné): N/A

Popis projektu

Projekt Branik Residences od společnosti Empirent je unikátním rezidenčním počinem. Rozprostírá se na jedné z nejkrásnějších adres v Praze, v srdci městské části Braník, obklopen přírodou a všemi vymoženostmi, které skýtá moderní město. Branik Residences byly koncipovány tak, aby architekturou zapadly do okolního genia loci, pro nějž je charakteristická modernistická vilová zástavba z první poloviny dvacátého století. Projekt na tuto tradici navazuje elegantním vzhledem, který je navenek majestátní a uvnitř komorní a osobní. Samotný bytový dům pak sestává ze dvou objektů propojených v podzemní části a je vybaven centrální recepcí i samostatnými sklepy u parkovacích míst. Všechny byty jsou navrženy v nejvyšších standardech s moderními technologiemi a vybrané jednotky nabízejí pohled na úchvatné siluety Pražského hradu a údolí řeky Vltavy. Jedinečnost Branik Residences podtrhuje klidná atmosféra čtvrti, která leží jen kousek od centra české metropole.

Technické informace

Druh stavby: Novostavba
Zahájení stavby: 06/2017
Ukončení stavby: 03/2021
Kolaudace: 03/2021
Celková plocha nemovitosti: 1899
Zastavěná plocha: 1117
Parkovací stání v nemovitosti: Ano
Parkovací stání mimo objekt: Ne
Garážové stání: Ano
Třída PENB: B

Uveďte získané enviromentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): žádné

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): Objekt shromažďuje dešťovou vodu v retenční nádrži, která je umístěna na pozemku. Ta je následně využívána k zalévání a zavlažování travnatých ploch a ostatní sadové výsadby.

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Řídící systém Loxone. Tepelné čerpadlo. LED osvětlení. Dálkové vytápění.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody; zónování prostorů budovy atd.): Objekt shromažďuje dešťovou vodu v retenční nádrži, která je umístěna na pozemku. Ta je následně využívána k zalévání a zavlažování travnatých ploch a ostatní sadové výsadby.

Uveďte nájemce, velikost pronajaté plochy a oblast výroby (není povinné): 

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): Branik Residences nenabízejí pouze krásu a pohodlí, ale také špičkové technické smart home vybavení od společnosti Loxone. Pod ušlechtilými povrchy se zde nachází systém, díky němuž lze celou domácnost ovládat prostřednictvím tlačítek, LCD panelu, webového prohlížeče nebo chytrého telefonu. Majitelé bytů mohou přenechat každodenní starosti automatizovanému dennímu režimu a v noci naopak převzít kontrolu i nad intenzitou a barevností osvětlení, od žárovek a zářivek po LED pásy. O bezpečí obyvatel se starají pohybové a magnetické senzory, detektor úniku vody a detektor kouře. Bezpečnostní systém zvládne napodobit přítomnost člověka a nastavit tísňové tlačítko, které v případě nouze okamžitě zavolá pomoc.

Financování

Název financující banky: Žádná
Ostatní (vlastní) zdroje: Vlastní zdroje 100%
Cena za m²: 167 000 s DPH
Celková investice do projektu (není povinné): 

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): 167.000 s DPH – pouze prodej