Estate Awards

Nominace projekt: Harfa Design Residence

Kategorie

Rezidenční projekt roku: Nad 30 jednotek

Základní informace

Název projektu: Českomoravská, Praha 9 – Libeň
Adresa projektu: Vlněna 5
Web projektuwww.central-group.cz
Developer / InvestorCentral Group a.s.
Architekt: Ing. Vojtěch Martínek
Architekt interiérů: N/A
Projektant: Central Group a.s.
Generální dodavatel: Průmstav a.s.
Realitní kancelář (není povinné): 

Popis projektu

Stavba luxusního rezidenčního projektu Harfa Design Residence se začala realizovat v roce 2018 a dokončena byla v roce 2020. Tento designově unikátní dům, který zdobí pražskou Libeň a je lemován ulicemi Českomoravská, Ocelářská a Kurta Konráda, byl vystavěn v místě bývalé trafostanice.
V rezidenci, která má 10 nadzemních podlaží, se nachází 212 bytů s dispozicemi 1+kk až 4+kk, 37 ateliérů a 5 komerčních prostor. Od 6 NP jsou podlaží uskakována a tvoří terasy, ze kterých mají majitelé bytových jednotek a ateliérů výhled na okolní zástavbu. Všechny byty jsou provedeny ve vysokém standardu, ve kterém nechybí dřevěné podlahy s podlahovým vytápěním v celém bytě, kvalitní posuvná hliníková okna s izolačními trojskly a luxusní koupelny. Moderní systém rekuperace zajišťuje přísun čerstvého vzduchu a v létě sníží teplotu v bytě až o šest stupňů Celsia. Poskytuje tak tepelný komfort po celý rok a přináší také nezanedbatelné úspory za vytápění. Pro bezpečnost a pořádek v domě i maximální komfort je dům vybavený kamerovým systémem. Součástí vstupní haly je nonstop otevřená recepce. V objektu jsou 3 podzemní patra se 137 parkovacími stáními, z toho 11 z nich je uzavřených.
Celá budova dominuje svému okolí především svojí neotřelou fasádou se žlutými hliníkovými obdélníkovými rámy, které se doplňují se skleněným zábradlím na prostorných balkonech a terasách. Žluté prvky se kromě fasády promítají i do designu recepce a atria. Směrem do ulice Českomoravská působí jako podklad této osnovy skleněné zábradlí s bezrámovým posuvným zasklením, do ulice Ocelářská pak klasický kontaktní zateplovací systém nenápadné světle šedé barvy.

Technické informace

Druh stavby: Novostavba
Zahájení stavby: 04/2018
Ukončení stavby: 10/2020
Kolaudace: 11/2020
Celková plocha nemovitosti: 20272
Zastavěná plocha: 2353
Parkovací stání v nemovitosti: Ano
Parkovací stání mimo objekt: Ne
Garážové stání: Ano
Třída PENB: B

Uveďte získané enviromentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): žádné

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): 7%

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Podlahové vytápění v bytech, chlazení vybraných bytů, dochlazování přiváděného vzduchu, nucené ventilace všech bytů, úsporné LED osvětlení společných prostor v NP včetně vstupní haly

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody; zónování prostorů budovy atd.):
Dešťová voda odváděla do kanalizace
Nucené větrání
Stínící prvky – konstrukční i mechanické (žaluzie/spin-rolety) pro zajištění správných teplot v létě i v zimě, dále pak chlazení a rekuperace tepla v rámci nuceného větrání
Kvalitní osvětlení – denní osvětlení je splněno, umělé si řeší klienti sami
Akustika – splnění všech normových požadavků

Uveďte nájemce, velikost pronajaté plochy a oblast výroby (není povinné): žádné

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): žádné plochy k pronájmu

Financování

Název financující banky: žádná financující banka
Ostatní (vlastní) zdroje: 100 % vlastní zdroje
Cena za m²: neuvádíme
Celková investice do projektu (není povinné):neuvádíme

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): neuvádíme