Estate Awards

Nominace projekt: Neugraf

Kategorie

Rezidenční projekt roku: nad 30 jednotek

Základní informace

Název projektu: Neugraf
Popis projektu: Projekt Neugraf je společným projektem developerů UBM Development Czechia a Crestyl
Adresa projektu: Grafická 1
Web projektu: www.neugraf.cz
Developer / Investor:  UBM Development Czechia s.r.o. a CRESTYL real estate s.r.o.
Architekt: Bogle Architects
Architekt interiérů: David Chmelař
Projektant: K4 space
Generální dodavatel: PORR a.s.

Popis projektu

UBM Development Czechia s.r.o. – působí na českém trhu od roku 1993. Zabývá se realizací developerských projektů jako jsou komerční stavby, residenční a rekreační bydlení, stejně tak i samostatnou projekční činností. Prestiž získaly svým inovativním a neotřelým přístupem k architektuře, kvalitou staveb a rozmanitostí realizovaných projektů. 

Crestyl real estate s.r.o. – skupina Crestyl působí na českém trhu od roku 1996. Je to developerská společnost, která se snaží do lokalit vracet život. Zářným příkladem je projekt DOCK, kdy změnili zchátralé libeňské doky v živou čtvrť. A stejně tak probouzí NEUGRAF k novému životu. Pokročilý a nadčasový desing je součástí všech projektů, které zároveň nepůsobí chladným a neosobním dojmem. 

Projekt Neugraf na rohu ulic Grafická a Kmochova je nový developerský projekt, inspirovaný moderní formou bydlení v evropských metropolí. Oživí místo, kde kdysi stála vyhlášená tiskárna. Novostavba se 177 byty všech velikostí od 1kk až po 6kk, cílí na dostatek prostoru v bytových jednotkách, dispozice jsou řešeny do nejmenšího detailu, aby žádný metr nezůstal nevyužitý. Nachází se v klidné části pražského Smíchova, v sousedství parku Sacré Coer a cestou pěšky do obchodního centra na Andělu. Je to ideální umístění, jak pro bydlení, tak investici a prostory pro obchody a služby v přízemí. 

Uzavřený a bezpečný areál má nepřetržitou recepci 24 hodin 7 dní v týdnu, privátní welness, kavárnu, společnou prádelnu, podzemní parkoviště a hub pro práci a meetingy. Navíc obyvatelé Neugrafu mohou využívat nabíječky pro elektromobily. Na terasovitou střechu plnou zeleně má přístup každý obyvatel Neugrafu, stejně jako do vnitrobloku. Je to skvělým prostorem pro posezení s přáteli v relaxační zóně s lavičkami, lehátky a grilem. 

Zpracování bytů podtrhuje vysokou úroveň bydlení. Dřevěné podlaha, velkorysá okna, elegantní dveře, moderní koupelny s velkoformátovými obklady. Vše v syrové eleganci navazující na industriální minulost budovy. Osobitý architektonický návrh pochází od cenami ověnčeného studia Bogle Architects, které je známo svými inovativními řešeními budov a veřejného prostoru. Zahradní architekturu střechy, upraveného dvora a dalších zelených ploch má na starost ateliér Šmídová Landscape Architects. Vnitřní společné prostory a jejich dispozice a vybavení navrhuje studio Chmelař architekti, kteří nabízejí vybavení ve třech různých standardech: Standard, Premium a Exclusive. Samozřejmostí jsou balkony a rozměrné terasy ve vyšších patrech.

Technické informace

Druh stavby: Novostavba
Zahájení stavby: 11/2017
Ukončení stavby: 05/2021
Kolaudace: 05/2021
Celková plocha nemovitosti: 16915
Zastavěná plocha: 4755
Parkovací stání v nemovitosti: Ano
Parkovací stání mimo objekt: Ne
Garážové stání: Ano
Třída PENB: B

Získané enviromentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): projekt žádný certifikát nemá

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): elektro nabíječky pro automobily

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Každá bytová i obchodní jednotka je vybavena pro efektivní větrání vzduchotechnickou jednotkou s výměníkem pro zpětný zisk tepla z odpadního vzduchu (rekuperační jednotky) zdroj tepla pro vytápění a ohřev TUV je pomocí efektivních kondenzačních plynových kotlů.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají. Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody; zónování prostorů budovy atd.): samostatné rekuperační jednotky

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): samostatné rekuperační jednotky pro řízené a energeticky šetrné větrání

Financování

Název financující banky: Česká spořitelna
Ostatní (vlastní) zdroje: neuvádíme
Cena za m²: 104.804 Kč

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): 104.804 Kč