Estate Awards

Nominace projekt: Vily Třebonice

Kategorie

Cena za udržitelnost a ekologii: Do 30 jednotek (včetně)

Základní informace

Název projektu: Vily Třebonice
Adresa projektu: K Jinočanům, Třebonice, Praha 5
Web projektu: www.vilytrebonice.cz
Developer / InvestorVILY TŘEBONICE s.r.o.
Architekt: A.LT ARCHITEKTI v. o. s.
Architekt interiérů
Projektant: A.LT ARCHITEKTI v. o. s.
Generální dodavatel: PSJ INVEST, a. s.
Realitní kancelář (není povinné):

Popis projektu

Team V TOWER, Prague představuje svůj další exkluzivní rezidenční projekt.
Projekt dvanácti rodinných domů „Vily Třebonice“ nabídne bydlení v privátních vilách s rozlehlou zahradou a vlastním bazénem.

Unikátní architektura, vysoké stropy, okna na celou výšku místností a promyšlené dispozice umocňují pocit vzdušnosti a soukromí. Nejmodernější technologie, jako jsou například tepelná čerpadla, rekuperace s filtrací vzduchu, ale především chlazené stropy (místo konvenčních, hlučných klimatizací) zajistí, že Váš život zde bude nejen příjemný, ale především naprosto zdravý.

Chytré ploty oceněné Red Dot Award. Vzdušný interiér domů, stropy vysoké více jak 3,3 m. Každá vila má tzv. extenzivní zelenou střechu. Díky ní váš nový dům dokonale splyne s okolní přírodou, ale také se postará o to, aby se vám doma opravdu lehce dýchalo.

Střecha zadržuje vodu, a tak zvlhčuje a ochlazuje okolní vzduch. Navíc pohlcuje prach, omezuje hluk a zlepšuje tepelnou izolaci.
Díky tomu, že samotná střecha není vystavena extrémním teplotám, prodlužuje se její životnost.

A právě tak dobře funguje i komunitní zázemí vil. Přímo v areálu najdete dětské hřiště, workout zónou s altánem, ohništěm a grilem.

Projekt oceněn European Property Awards (Residential Development and Architecture)

Technické informace

Druh stavby: Novostavba
Zahájení stavby: 05/2020
Ukončení stavby: 12/2021
Kolaudace: 11/2021
Celková plocha nemovitosti:
Zastavěná plocha:
Parkovací stání v nemovitosti: Ano
Parkovací stání mimo objekt: Ano
Garážové stání: Ano
Třída PENB: B

Uveďte získané enviromentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): European Property Awards

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): Solární energie + bateriová úložiště u vybraných vil (až 50% spotřeby domu) + příprava pro instalaci pro všechny ostatní vily

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Vytápění – tepelná čerpadla, chlazení – tepelná čerpadla (chlazené kapilární stropy), rekuperace, osvětlení – světlovody + LED, přípojky pro nabíjení elektromobilu (u vybraných domů), ekologické čistírny odpadních vod, systém zacházení s odpadní a dešťovou vodou, zelené střechy,

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody; zónování prostorů budovy atd.):

Zelená střecha zadržuje vodu, a tak zvlhčuje a ochlazuje okolní vzduch. Navíc pohlcuje prach, omezuje hluk a zlepšuje tepelnou izolaci. Díky tomu, že samotná střecha není vystavena extrémním teplotám, prodlužuje se její životnost. Sucho je problém. Ve Vilách Třebonice jsme si dali hodně záležet na tom, jak hospodaříme s dešťovou vodou. Část z ní zadrží zelená střecha, zbývající steče do retenční nádrž. Z ní se pak postupně vsakuje do půdy.

Zahrada tak nepřijde ani o vodu z přívalových srážek. Vodu z retenční nádrže je také možno využívat pro zavlažování.  Podobně jako zelená střecha tak zároveň zvlhčuje a ochlazuje klima kolem domu. 

Víceúčelový objekt (účel v % z celkové plochy: kanceláře / maloobchod / volný čas / veřejné plochy), (není povinné): 

Uveďte nájemce, velikost pronajaté plochy a oblast výroby (není povinné):

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch):  Systém chlazených stropů, rekuperace, filtrace vzduchu (možnost antivirových HEPA filtrů), tepelná čerpadla, systém hospodaření s dešťovou a odpadní vodou, zelené střechy.

Financování

Název financující banky
Ostatní (vlastní) zdroje: 100% vlastních zdrojů
Cena za m²: 100.000 Kč za m2 vč. DPH
Celková investice do projektu (není povinné): 

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): 100.000 Kč za m2 vč. DPH