Estate Awards

Nominace projekt: Astrid Offices

Kategorie

Komerční office projekt roku

Základní informace

Název projektu: Astrid Offices
Adresa projektu: Dělnická 1628/9, 170 00 Praha 7
Web projektu: www.astridoffices.cz
Developer / InvestorUBM Development Czechia s.r.o.
Architekt: Bogle Architects
Architekt interiérůBogle Architects
Projektant: AED project, a.s a UBM Development Czechia s.r.o.
Generální dodavatel: Algon, a.s.
Realitní kancelář (není povinné): Neuvedeno

Popis projektu

Administrativní budova Astrid Offices je umístěna do stávající zástavby v ulici Dělnická v pražských Holešovicích. Hmotové řešení budovy vychází z charakteru zástavby typického holešovického bloku. Kancelářská budova je tvořena dvěma mělkými objekty propojenými krčkem a zeleným atriem.

V přízemí podél Dělnické ulice je celoprosklenná fasáda obchodní jednotka, recepce a vstupní lobby, v zadní části směrem do vnitrobloku jsou kanceláře. Ve vyšších podlažích se nacházejí kancelářské jednotky rozdělené do dvou traktů spojených komunikačním jádrem, ve kterém jsou výtahy, schodiště a hygienické zázemí. Objekt má dvě podzemní podlaží s garážemi, sklady a technickým vybavením objektu. Střecha této části je zakryta zelení.

Na střeše kancelářské budovy jsou umístěny části vzduchotechniky a dieselagregát. Technologie na střechách je zakryta lehkou zástěnou z kovových lamel. Části střech jsou osazeny extenzivními rostlinami, jako jsou trvalky, skalničky a suché rostliny, které snesou extrémní podmínky střídaní tepla, sucha a mrazu a vyžadují minimální údržbu.

Fasády nadzemních pater obou částí budovy od 2NP jsou řešeny jako kombinace kontaktního zateplovacího systému a rastrové prosklené fasády, kterou doplňují hliníkové sloupky. Uliční fasáda je doplněná hliníkovými stínícími lamelami. Prosklenný obvodový plášť je navržen tak, aby minimalizoval tepelné zisky a ztráty v budově a aby zároveň minimalizoval průnik hluku jak z exteriéru do interiéru, tak v obrácenem směru. Pasivními stínícími prvky na jižní fasádě kancelářské budovy jsou vertikální slunolamy, které zároveň odrážejí hluk z dopravy zpět do ulice Dělnická. Současně budou eliminovat malou část tepelných zisků během kritické doby mezi 15. a 18. hodinou.

Na ustupujícím patře hlavní budovy, s vazbou na ulici, je cihlový obklad. Cihelný obklad je použitý také na fasádě směrem do vnitrobloku a v atriu. Zábradlí je skleněné. Objekt má dvě podzemní podlaží s garážemi, sklady a technickým vybavením objektu. Parkovací kapacita objektu je 74 parkovacích míst. Oba suterény jsou konstrukčně řešené jako bílá vana, nadzemní část je řešena jako skeletový systém.

Technické informace

Druh stavby: Novostavba
Zahájení stavby: 2017
Ukončení stavby: 04/2021
Kolaudace: 04/2021
Celková plocha nemovitosti: 4740 m²
Zastavěná plocha: 1355 m²
Parkovací stání v nemovitosti: Ano
Parkovací stání mimo objekt: Ne
Garážové stání: Ne
Třída PENB: B

Uveďte získané environmentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): LEED 2009 Core&Shell Gold

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): 10 %

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Tepelná čerpadla země – vzduch sloužící jako zdroj tepla/chladu pro vytápění/chlazení budovy. Úsporná LED osvětlení s čidly přítomnosti. Zasedací místnosti s čidly CO2 včetně řízení přívodu čerstvého vzduchu. Venkovní žaluzie.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody, zónování prostorů budovy atd.): Nádrž na dešťovou vodu – voda využívána pro zavlažování zelených střech a ostatních zelených ploch.

Uveďte nájemce, velikost pronajaté plochy a oblast výroby (není povinné): UBM Development Czechia , FitHaven s.r.o, Algon a.s., Budějovický Budvar, PORTIVA, SKF, www.astridoffices.cz/najemci

Víceúčelový objekt (účel v % z celkové plochy: kanceláře / maloobchod / volný čas / veřejné plochy): kanceláře, retail, společná terasa.

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): Úsporné zařizovací předměty a dobíjecí stanice elektromobilů.

Financování

Název financující banky: Raiffeisenbank a.s.
Ostatní (vlastní) zdroje: vlastní
Cena za m²: Neuvedeno
Celková investice do projektu (není povinné): Neuvedeno

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): Neuvedeno