Estate Awards

Nominace projekt: Budova B

Kategorie

Rekonstrukce roku

Základní informace

Název projektu: Budova B
Adresa projektu: Vyskočilova 1422/1a, 140 00 Praha, Michle
Web projektu: www.brumlovka.cz/cz/o-nas/realizovane-projekty/budova-b
Developer / InvestorPasserinvest Group, a.s.
Architekt: A8000 s r.o.
Architekt interiérů: Neuvedeno
Projektant: A8000 s r.o.
Generální dodavatel: GEMO, a.s.
Realitní kancelář (není povinné): Neuvedeno

Popis projektu

Administrativní Budova B vznikla na přelomu tisíciletí v souladu s tehdejšími principy a pravidly výstavby. Tomu odpovídaly zvolené materiály i technologie, které už nevyhovovaly dnešním požadavkům na udržitelný rozvoj. Budova B disponuje kancelářskou plochu v 8 nadzemních podlažích a 1 240 m2 retailových ploch v přízemí. Pro nájemce budovy je k dispozici zelená střešní terasa o ploše 1 000 m2. Komplexní rekonstrukce Budovy B dokončená v roce 2020 povýšila tuto budovy zpět mezi administrativní objekty kategorie A a umožnila vznik moderního pracovního prostředí s důrazem na udržitelnost a ekologii. Veškeré vnitřní technologie umožňují efektivní provoz s důrazem na energetické úspory. K dispozici je 175 podzemních parkovacích míst. Okolí budovy prošlo výraznou změnou, kdy vzniklo několik nových veřejných ploch, které slouží široké veřejnosti a zároveň jsou přínosné z pohledu dlouhodobé udržitelnosti. Mezi nejvýznamnější tak jistě patří nové Náměstí Ellen G. Whiteové Se vzrostlými stromy v kombinaci s vodním prvkem, bezpečnými cyklistickými stojany, lavičkami a otevřený vnitroblok objektu, s vodou a městkou zelení, který má osvěžující klima zejména v letních měsících. Oba prostory jsou vybaveny místem pro sezení, ať už pro relaxaci či stále oblíbenější práci „ zelené kanceláři“. Na chodníky byla položena nová dlažba, tzv. pražská mozaika a kamenná dlažba na přilehlé komunikaci umožňující zasakování dešťové vody. Současně na střeše objektu Budovy B vznikla střešní zelená – pobytová terasa pro nájemce objektu. Všechny tyto projekty pomáhají eliminovat tzv. tepelné ostrovy vznikající v zastavěných oblastech, a mají pozitivní vliv na mikroklima města Celková investice do rekonstrukce objektu a revitalizace okolí pro veřejnost byla téměř 470 mil. Kč.

Technické informace

Druh stavby: Celková rekonstrukce
Zahájení stavby: 03/2019
Ukončení stavby: 06/2020
Kolaudace: 06/2020
Celková plocha nemovitosti: 16626 m²
Zastavěná plocha: 3400 m²
Parkovací stání v nemovitosti: Ano
Parkovací stání mimo objekt: Ano
Garážové stání: Ano
Třída PENB: B

Uveďte získané environmentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): Předcertifikace BREAM.

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): Automatická výměna vzduchu, klimatizace, otevírací okna, zdvojená podlaha, visitors management system, exteriérové žaluzie, protihluková předsazená fasáda.

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Automatická výměna vzduchu, klimatizace, otevírací okna, zdvojená podlaha, visitors management system, exteriérové žaluzie, protihluková předsazená fasáda.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody, zónování prostorů budovy atd.):  V okolí budovy a na nově vzniklém náměstí byla položena dlažba, tzv. pražská mozaika, která umožňuje zasakování vody zpět do půdy, čímž napomáhá bojovat proti dlouhodobému suchu. Zároveň se tím zabraňuje nadměrnému zatížení kanalizace a ČOV tzv. balastní vodou. Značné množství zeleně v okolí budovy i na ní napomáhá regulaci mikroklima ve čtvrti a zabraňuje vzniku tzv. tepelných ostrovů. Osmipodlažní Budova B má po rekonstrukci novou fasádu v zemitých tónech, u které byly výrazně vylepšeny fyzikální vlastnosti především s ohledem na energetickou náročnost budovy o Využitím nejmodernějších technologií především u vytápění a chlazení bude dosaženo především úspor v dodávkách tepla a elektrické energie.

Uveďte nájemce, velikost pronajaté plochy a oblast výroby (není povinné): Kanceláře: AB InBev, Alcon, G4S, NEWPS.CZ,FLEKSI-Microsoft Retail: bikero, Anthony´s, Zrno Zrnko, KITSTORE (budova je téměř celá pronajat.

Víceúčelový objekt (účel v % z celkové plochy: kanceláře / maloobchod / volný čas / veřejné plochy): Kanceláře: 88 % Maloobchod: 7 % Volný čas: 5 % Veřejné plochy: 2000 

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): Automatická světla, automatická výměna vzduchu, klimatizace, otevírací okna, zdvojená podlaha, visitors management system, střešní zelená pochozí terasa, zelená technologická střecha, vyhrazené místo pro kuřáky, exteriérové žaluzie, vzrostlá zeleň v atriu a okolí budovy, přírodní kamenné povrchy v okolí objektu, vzrostlá zeleň a vodní prvky v okolí budovy a ve vnitrobloku, protihluková předsazená fasáda.

Financování

Název financující banky: UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia
Ostatní (vlastní) zdroje: Neuvedeno
Cena za m²: 15,5 EUR
Celková investice do projektu (není povinné): 470 mil Kč.

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): 99 % pronajato, 16 EUR/m²