Estate Awards

Nominace projekt: Castleview House

Kategorie

Rekonstrukce

Základní informace

Název projektu: Castleview House
Adresa projektu: Rašínovo nábřeží 1696/66
Web projektu: www.castleview-house.cz
Developer / Investor: Acord Invest
Architekt: Ing. arch. Petr Lick
Architekt interiérů: Neuvedeno
Projektant: Ing. arch. Petr Lick
Generální dodavatel: FERREL Construction LTD
Realitní kancelář (není povinné): Neuvedeno

Popis projektu

Castleview House – nájemní dům s jedinečnými výhledy na Pražský hrad. Předmětem stavebních úprav byly změny dispozičního řešení objektu, tak aby ve 1. – 6. nadzemním podlaží byly vytvořeny byty typu 1+kk až 3+kk navržené s ohledem na nejúčelnější využití prostoru pro maximální komfort s použitím kvalitních materiálů. Naleznete zde výjimečné bydlení, moderní technologie, funkční design a kvalitní standardy. V 5. a 6. podlaží se jedná o vestavbu podkrovních bytů s vestavěnou galerií a vikýřem ve střešní konstrukci do vnitrobloku bytových domů. Podkrovní byty v 6. podlaží jsou doplněny terasami, přízemní jednotky využívají dvorky ve vnitrobloku. V 1.PP a 2.PP je dále řešeno 6 nebytových prostor určených pro podnikatelskou činnost, 3 komerční prostory a restaurace se zázemím.

Technické informace

Druh stavby: Celková rekonstrukce
Zahájení stavby: 03/2021
Ukončení stavby: 08/2022
Kolaudace: 08/2022
Celková plocha nemovitosti: 2787 m²
Zastavěná plocha: 496 m²
Parkovací stání v nemovitosti: Ano
Parkovací stání mimo objekt: Ano
Garážové stání: Ano
Třída PENB: D

Uveďte získané environmentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): Neuvedeno 

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): Neuvedeno

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Chlazení je v podkrovních bytech řešeno klimatizačními jednotkami. K vytápění slouží stylové elektrické olejové přímotopy v kombinaci s podlahovým vytápěním, které zajišťují tepelnou pohodu a vyznačují se rychlou odezvou s jednoduchým ovládáním. Ohřev TUV bude zajištěn elektrickými bojlery. Vytápění komerčních prostor je zajištěno vlastními elektrickými kotli s napojením na otopná tělesa. Úsporné LED osvětlení společných prostor spínají pohybová čidla. Filtrace vody poskytuje uživatelům budovy zdravější a čistší vodu.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody, zónování prostorů budovy atd.): Dešťová voda je využívána pro zalévání zeleně na dvoře. Akustická pohoda v objektu zabezpečena akustickými špaletovými okny s dvojskly a systémem větracím štěrbin v kombinaci s dvoufázovým ventilátorem.

Uveďte nájemce, velikost pronajaté plochy a oblast výroby (není povinné): O nájemní občanskou vybavenost se vzhledem k atraktivní lokalitě budovy zajímají významní hráči maloobchodního prodeje.

Víceúčelový objekt (účel v % z celkové plochy: kanceláře / maloobchod / volný čas / veřejné plochy): Objekt je z 85% určen pro bydlení a z 15% pro maloobchod s občanskou vybaveností.

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): Bezpečnost objektu a jeho uživatelů chrání kamerový systém, magnetické zámky vstupních dveří a digitální zvonkové tablo. Samozřejmostí je systém pro požární zásah a signalizace kouře. Internetové připojení objektu je pomocí optického internetu.

Financování

Název financující banky: vlastní zdroje
Ostatní (vlastní) zdroje: vlastní zdroje
Cena za m²: 50000 Kč
Celková investice do projektu (není povinné): Neuvedeno

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): 600 Kč