Estate Awards

Nominace projekt: Cukrovarnický palác – Sugar Palace

Kategorie

Rekonstrukce roku
Hospitality & Leisure

Základní informace

Název projektu: Rekonstrukce Cukrovarnického paláce – Sugar Palace
Adresa projektu: Senovážné náměstí 976/31,32,33, Praha 1 – 110 00
Web projektu:
www.ubm-development.com/cs/projekty/sugar-palace-2
Luxury Hotel in the iconic Sugar Palace | Andaz Prague (hyatt.com)
Developer / InvestorUBM Development Czechia s.r.o.
Architekt: UBM Development Czechia s.r.o. – Ing. Arch. David Lukas
Architekt interiérů: 1) Blue Sky Hospitality Ltd – interiérový architekt, restaurace ZEM 2) Brime Robbins – interiérový architekt, pokoje a spol. prostory /mimo restauraci/
Projektant: UBM Development Czechia s.r.o.
Generální dodavatel: UBM Development Czechia s.r.o.
Realitní kancelář (není povinné): Neuvedeno

Popis projektu

Rekonstrukce památkově chráněné budovy dlouhodobě chátrající navrátila život Senovážnému náměstí, jednomu z historicky nejvýznamnějších náměstí Prahy. Historická hodnota budovy s její autentickou atmosférou zůstala zachována, a přitom byla přizpůsobena vysokým nárokům mezinárodního provozovatele hotelu Hyatt, který zde od března 2022 provozuje pětihvězdičkový hotel Andaz Prague.

Tým UBM Development Czechia při rekonstrukci velmi úzce spolupracoval s památkáři a restaurátory. V rámci rekonstrukce byla zvláštní pozornost věnována původním historicky cenným dochovaným interiérům, které byly citlivě obnoveny a restaurovány. Nosná konstrukce je vytvořena masivním cihlovým zdivem, železobetonovými průvlaky a sloupy v kombinaci se železobetonovými žebírkovými stropy. Objekt se v exteriérové části dochoval v původní podobě, v interiérech se zachovalo množství uměleckořemeslných prvků, výtvarné výzdoby i kvalitní povrchové materiály.

Společnost  vybudovala také nově chodníky vydlážděné pražskou mozaikou. Budova má parkovací automat/zakladač pro sedm vozů.

Technické informace

Druh stavby: Celková rekonstrukce
Zahájení stavby: 2019
Ukončení stavby: 2021
Kolaudace: 2021
Celková plocha nemovitosti: 3508 m²
Zastavěná plocha: 2829 m²
Parkovací stání v nemovitosti: Ano
Parkovací stání mimo objekt: Ano
Garážové stání: Ne
Třída PENB: D

Uveďte získané environmentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): Probíhá certifikace LEED Gold.

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): Neuvedeno

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): 

Nízkoenergetický provoz budovy zajišťují: kogenerační jednotka (plynový generátor, pomocí plynu vyrábí teplo a elektřinu). Dalším doplňujícím zdrojem je tepelné čerpadlo využívající obousměrný provoz, vyrábí teplo i chlad a pro pokrytí energetických špiček jsou instalovány plynové kondenzační kotle. Energetický management budovy zajišťuje precizně spracovaný řídící systém pro řízení objektů od společnosti Sauter (BMS – Building management system). Jsou instalovány Sprinklery – stabilní vodní hasicí zařízení. Všechny serverovny, elektro místnosti, jsou chráněny plynovým hasicím vč. trafostanice. Budova má parkovací automat/zakladač pro sedm vozů. 

Nízkoenergetickým skvostem v gastro provozu jsou kuchyňské digestoře Halton, které jsou vybavené odtahem a přívodem čerstvého vzduchu (indukčním způsobem) zajišťujícím vyváženou teplotu prostředí nad sporákem. Přebytečné teplo z vaření je přímo odváděno z místnosti a není tak nutné kuchyň dodatečně chladit. Digestoř je plně automatická, zapíná se dle požadavku teplotního čidla a je vybavena taktéž UV lampou na snížení množství tuku a zápachu v odsávaném vzduchu.

Energetický management: Energetický management budovy zajišťuje precizně zpracovaný řídící program pro řízení objektů od firmy Sauter.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody, zónování prostorů budovy atd.): 

Při rekonstrukci byl kladen důraz na ekologické a udržitelné prvky. Byly použity přírodní materiály, například masivní dřevěné podlahy, mramor apod. Na ploché střechy ve vnitroblocích byla vysazena extenzivní zeleň, která pomáhá zmírňovat efekt městského tepelného ostrova. Na parkovišti byly vysazeny čtyři platany.

Uveďte nájemce, velikost pronajaté plochy a oblast výroby (není povinné): Neuvedeno

Víceúčelový objekt (účel v % z celkové plochy: kanceláře / maloobchod / volný čas / veřejné plochy): Neuvedeno

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): Neuvedeno

Financování

Název financující banky: soukromé prostředky
Ostatní (vlastní) zdroje: soukromé prostředky
Cena za m²: Neuvedeno
Celková investice do projektu (není povinné): Neuvedeno

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): Neuvedeno