Estate Awards

Nominace projekt: East Gardens

Kategorie

Rezidenční projekt roku (nad 30 jednotek)

Základní informace

Název projektu: East Gardens
Adresa projektu: Strančice, Polní
Web projektu: eastgardens.cz
Developer / InvestorGetberg Realty s.r.o.
Architekt: Edit Architekti
Architekt interiérů: Neuvedeno
Projektant: Jakub Killnar
Generální dodavatel: Hlava-stavby s.r.o. 
Realitní kancelář (není povinné): Neuvedeno

Popis projektu

Projekt East Gardens se nachází v oblíbeném městečku Strančice nedaleko Prahy. Výhodou je blízkost dálnice a vlakového nádraží, kde je výborné spojení do Prahy i do Říčan. Veškeré občanské vybavení je dostupné pěšky a v okolí je spousta přírody pro rekreaci. Lokalita také poskytuje pestré sportovní vyžití v podobě cyklostezky, in-line dráhy a v zimě běžkování.

V projektu je celkem 89 jednotek a k dispozici jsou byty s širokou nabídkou od 2+kk až 3+kk s terasou, zahradou nebo výhledem a řadové domy o dispozici 5+kk se zahradou. V první etapě zahrady tvoří vnitroblok, kde mají rezidenti vstup do vybudovaného parku s dětským hřištěm dostupného pouze pro obyvatele East Gardens. V dalších etapách zahrady směřují k sobě a mezi nimi vede pěší cesta pro bezpečný a pohodlný pohyb obyvatel. K výběru jsou tři typy designů a uvnitř jsou velkoformátová okna, kvalitně vybavená sanita a podlahové vytápění. V projektu jsou již zabudované přípravy pro snadnou instalaci rekuperace vzduchu, klimatizace, fotovoltaiky, přípojky na nabíjecí stanici pro elektromobil nebo pro chytrou domácnost.
Cílem projektu je vybudování místa pro rodiny s dětmi, kde se mohou všichni poznat osobně a vytvořit tak přátelskou komunitu sousedů. Letos navíc developer věnoval 3 bytové jednotky obci Strančice, které budou sloužit jako benefit pro učitele nebo doktory ve Strančicích.

Technické informace

Druh stavby: Novostavba
Zahájení stavby: 02/2021
Ukončení stavby: 12/2022
Kolaudace: postupná, první domy 03/2022
Celková plocha nemovitosti: 22375 m²
Zastavěná plocha: 5160 m²
Parkovací stání v nemovitosti: Ano
Parkovací stání mimo objekt: Ano
Garážové stání: Ne
Třída PENB: B

Uveďte získané environmentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): V rámci klientských změn byla nabízena možnost dodání fotovoltaických panelů, rekuperace, klimatizace a tepelných čerpadel. U každého domu jsou kontejnery na tříděný odpad kryté přístřeškem. 

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): Aktuálně se jedná odhadem až o 35 % úsporu celého projektu díky fotovoltaické elektrárně a rekuperace.

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Všechny obytné místnosti jsou větrány přirozeně okny. Nad rámec jsou vybrané prostory větrány nuceně. Stavba je orientována na všechny světové strany. Všechny obytné místnosti mají dostatek přísunu denního světla díky velkoformátovým okenním otvorům, které jsou rozmístěné v každé místnosti pro maximální přísun přirozeného světla. Okna jsou navíc vybavena přípravou pro vnější stínící prvky (kastlík pro vnější žaluzie), takže klienti snadno nainstalují stínící techniku. Stavba je připravena na instalaci rekuperační jednotky, nabíjecí stanice pro elektromobil a u každého domu jsou kontejnery na třídění odpad kryté přístřeškem.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody, zónování prostorů budovy atd.): 

V rámci klientských změn byla nabízena možnost dodání fotovoltaických panelů, rekuperace, klimatizace a tepelných čerpadel.

Vzhledem ke složitým hydrogeologickým podmínkám, především k vysoké hladině podzemní vody (podrobněji viz. IGP), je navržena likvidace srážkových vod pomocí technické retence a postupného odpouštění do stávající dešťové kanalizace.

V zájmovém území je navrženo celkem šest retenčních nádrží (RN1 až RN6) provedených ze ŽB rámových propustí. Voda bude do nádrží odváděna systémem areálové dešťové kanalizace, na které je pro každý z objektů navržena šachta pro napojení rozvodů ZTI.

Na odtoku z retencí bude umístěn regulační prvek, který bude limitovat maximální odtokové množství.

Uveďte nájemce, velikost pronajaté plochy a oblast výroby (není povinné): Neuvedeno

Víceúčelový objekt (účel v % z celkové plochy: kanceláře / maloobchod / volný čas / veřejné plochy): Neuvedeno

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): Stavba je připravena na instalaci rekuperační jednotky a nabíjecí stanice pro elektromobil. U každého domu jsou kontejnery na tříděný odpad kryté přístřeškem.

Financování

Název financující banky: Trinity Bank
Ostatní (vlastní) zdroje: 141 846 774 Kč
Cena za m²: 101 000 Kč
Celková investice do projektu (není povinné): Neuvedeno

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): 101 000 Kč