Estate Awards

Nominace projekt: Envelopa Office Center

Kategorie

Komerční office projekt roku

Základní informace

Název projektu: Envelopa Office Center
Adresa projektu: tř.Kosmonautů 1221/2a, Olomouc 779 00
Web projektu: www.envelopaoffice.cz  
Developer / InvestorREDSTONE REAL ESTATE, a.s.
Architekt: Studio acht, spol. s r.o.
Architekt interiérůStudio acht, spol. s r.o.
Projektant: Studio acht, spol. s r.o.
Generální dodavatel: REDSTONE REAL ESTATE, a.s.
Realitní kancelář (není povinné): REDSTONE REAL ESTATE, a.s.

Popis projektu

Envelopa Office Center je projekt moderní administrativní budovy v centru města Olomouce. Projekt má 6 nadzemních pater a 3 podzemní patra o celkové rozloze 15 tisíc m2 pronajímatelných ploch. Budova disponuje 170 parkovacími místy umístěnými ve třech suterénech. Komplex nabízí prvotřídní, reprezentativní a současně ekonomicky efektivní kancelářské a obchodní prostory nejvyššího kvalitativního standardu splňující veškeré dnešní požadavky na moderní pracovní prostředí s perfektním zázemím a dopravním napojením. Budova zohledňuje nejnovější trendy v oblasti kancelářských budov s důrazem na funkčnost a variabilitu prostor. Kromě využití pro administrativu projekt umí uspokojit požadavky na umístění i jiných provozů, jako jsou laboratoře, ateliéry, studia, ordinace, kontaktní centra a obchodní prostory. Komfort a potřebné zázemí budovy doplní moderní recepce a velkorysé zastřešené centrální atrium.

Technické informace

Druh stavby: Novostavba
Zahájení stavby: 10/2019
Ukončení stavby: 10/2021
Kolaudace: 10/2021
Celková plocha nemovitosti: 15000 m²
Zastavěná plocha: 3396 m²
Parkovací stání v nemovitosti: Ano
Parkovací stání mimo objekt: Ano
Garážové stání: Ano
Třída PENB: B

Uveďte získané environmentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): LEED GOLD 

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): Neuvedeno

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Budova disponuje špičkovými technologiemi – inteligentní systém řízení budovy, IT konektivita, detektory kouře ve všech prostorách, elektronická požární signalizace, regulace vlhkosti, přístup přes magnetické karty, automatické posuvné dveře do pronajatých prostor, individuální klimatizace, LED osvětlení, záložní diesel generátor, bezplatné WIFI v rámci zastřešeného atria.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody, zónování prostorů budovy atd.): Pro realizaci podkladního betonu pod základovou desku byl využit tzv. rebetong. Shromažďování dešťové vody, zmírnění efektu tepelného ostrova, omezení spotřeby vody v exteriéru a interiéru, optimalizace energetické náročnosti, zelená energie a uhlíková kompenzace, snižování dopadu životního cyklu budovy, materiály s nízkými emisemi, denní světlo.

Uveďte nájemce, velikost pronajaté plochy a oblast výroby (není povinné): Banka Creditas 2831m2 – finanční služby, Bistro Paulus 614m2 – gastro, Smětal- Silack 1455m2 – stavebnictví, ARROWS advokátní kancelář 350m2 , BP STAVBY Morava 603m2 – stavebnictví, CSG Defence 1430m2 – průmyslová výroba, REDSTONE REAL ESTATE 1285m2 – developer, Endorphin Republic 1116m2 – sportovní potřeby, FreeWork 989m2 – servisované kanceláře, Nemovistosti a stavby 124m2 – stavebnictví, HELLA AUTOTECHNIK NOVA 120m2 – automobilový průmysl, Kontent_ai 120m2 – IT.

Víceúčelový objekt (účel v % z celkové plochy: kanceláře / maloobchod / volný čas / veřejné plochy): Neuvedeno

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): Přímé napojení na městské páteřní optické i metalické rozvody, neomezená kapacita připojení, neomezený výběr operátora, kompletní připravenost pro instalaci jakéhokoliv IT řešení, světlá výška 3 metry, otevíratelná okna, vnitřní žaluzie, dvojité podlahy, automatické posuvné dveře do pronajatých prostor, luxusní sociální zázemí.

Financování

Název financující banky: Raiffeisenbank a.s.
Ostatní (vlastní) zdroje: REDSTONE REAL ESTATE, a.s.
Cena za m²: 71000 Kč
Celková investice do projektu (není povinné): 1,065 mld. Kč

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): prodej 0 Kč, pronájem 350 Kč