Estate Awards

Nominace projekt: G Residence

Kategorie

Rezidenční projekt roku (nad 30 jednotek)

Základní informace

Název projektu: GResidence
Adresa projektu: Jiráskova 1080, Unhošť
Web projektu: gresidence.cz
Developer / InvestorGetberg Realty s.r.o.
Architekt: Offstone architects, Karel Trachta
Architekt interiérů: Neuvedeno
Projektant: Detto
Generální dodavatel: SPS Engineering s.r.o.  
Realitní kancelář (není povinné): Neuvedeno

Popis projektu

Projekt G Residence se nachází jen 15 minut na západ od Prahy v malebném městě Unhošť. Tento projekt odstartoval aktivní rozvoj lokality a je jejím prvním moderním bytovým komplexem, který má výtah. Celkem 4 budovy jsou architektonicky navržené tak, aby měl každý byt balkon nebo velkou terasu. Byty mají výhled do okolní krajiny a jsou o dispozicích 1+kk až 4+kk. V podzemních garážích jsou dvoupatrové zakladače, které zdvojnásobují počet parkovacích míst. Ke každému bytu je pak navíc k dispozici i sklepní kóje. Celkem 97 bytů mají moderní minimalistický design a promyšlené půdorysy v mnoha variantách, které dokážou uspokojit více požadavků na straně poptávky. Klienti se tak mohou rozhodnout dle toho, zda například preferují větší chodbu, vstup na balkon ze všech pokojů nebo raději volí větší koupelnu. Uvnitř jsou kvalitně vybavené koupelny, podlahy včetně velkoformátových oken a dlážděné terasy. Projekt získal energetický štítek B dokazující, že jde o velmi úsporné stavby a spolehnout se můžete na vysokou kvalitu všech použitých materiálů.

Technické informace

Druh stavby: Novostavba
Zahájení stavby: 09/2019
Ukončení stavby: 06/2022
Kolaudace: 08/2022
Celková plocha nemovitosti: 5222 m²
Zastavěná plocha: 2 289.12 m²
Parkovací stání v nemovitosti: Ano
Parkovací stání mimo objekt: Ano
Garážové stání: Ano
Třída PENB: B

Uveďte získané environmentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): Nejsou 

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): 0 %

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Vytápění pomocí plynové kotelny, která snižuje dopad na životní prostředí. Větrání je přirozené, okna jsou velkoformátová pro maximální proslunění místností.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody, zónování prostorů budovy atd.): 

Veškeré dešťové vody ze střechy objektů a teras budou svedeny do dešťové kanalizační přípojky. Likvidace sídlištních odpadních vod je v městské čistírně odpadních vod.

Navrhli jsme podtlakové větrání hygienických zázemí jednotlivých bytů, odvětrání kuchyňských prostorů, odvětrání sklepů a zázemí domu, odvětrání garážových prostor a odvětrání výtahové šachty. Obytné prostory se budou větrat přirozeně.

Jednotlivé BD jsou řešeny tak, aby bylo zajištěno maximální možné proslunění a osvětlení bytových dispozic. Ve 4. NP je příprava pro namontování vnějších stínících prvků (kastlik pro žaluzie).

Předpokládáme, že v bezprostřední blízkosti území není žádný zdroj znečištění ovzduší, ani žádný zdroj nadměrného hluku. Nezbytným předpokladem ochrany proti hluku v místnostech je zabezpečení normativních požadavků na neprůzvučnost stavebních konstrukcí mezi místnostmi. Do objektů je bezbariérový přístup.

Uveďte nájemce, velikost pronajaté plochy a oblast výroby (není povinné): Neuvedeno

Víceúčelový objekt (účel v % z celkové plochy: kanceláře / maloobchod / volný čas / veřejné plochy): Neuvedeno

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): Zvýšení počtu parkovacích stání pomocí zakladačů. Výtah, čipový vstupní systém v audio provedení, optický kabel pro připojení internetu.

Financování

Název financující banky: Fio Banka
Ostatní (vlastní) zdroje: 118 073 671 Kč
Cena za m²: 97 000 Kč
Celková investice do projektu (není povinné): Neuvedeno

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): 97 000 Kč