Estate Awards

Nominace projekt: Kavárna Noutonice

Kategorie

Rekonstrukce roku

Základní informace

Název projektu: Kavárna Noutonice
Adresa projektu: Noutonice č. p. 1, Lichoceves
Web projektu: www.kafeuzlabu.cz
Developer / Investor: VERALE s.r.o.
Architekt: OBJEKTOR ARCHITEKTI s.r.o. | MgA. Václav Šuba a MgA. Jakub Červenka; MgA. Tereza Scheibová
Architekt interiérů: Neuvedeno
Projektant: OBJEKTOR ARCHITEKTI s.r.o.
Generální dodavatel: Afiladera s.r.o.
Realitní kancelář (není povinné): Neuvedeno

Popis projektu

Severozápadně od Prahy se nachází mnoho obcí, které se postupně začínají probouzet k životu. Jednou z nich jsou Noutonice. Blízkost hradu Okoř, romantická krajina, ale i dostupnost Prahy jsou výborné výchozí podmínky, jak do obce přitáhnout nové obyvatele i turisty. Investor v okolí dlouhodobě postrádal podnik, kde by se dalo neformálně posedět, příjemně se občerstvit, zastavit na skleničku. Dnes je provozovatelem kavárny U Žlabu, která je první vlaštovkou pestré architektonické budoucnosti obce. Adaptace historické budovy statku na kavárnu s dvorem navazuje na přilehlý jezdecký areál. Hlavní děj se odehrává za vraty bývalého statku, kde poloveřejný prostor supluje roli nefunkční návsi. Dvůr je vytyčen žulovou zádlažbou, v jejímž těžišti je zasazena vzrostlá lípa, kolem které se odehrává neformální život kavárny. To vše na pozadí koňských stájí, které dokreslují atmosféru venkovského stavení.

Technické informace

Druh stavby: Částečná rekonstrukce
Zahájení stavby: 2019
Ukončení stavby: 2020
Kolaudace: 06/2020
Celková plocha nemovitosti: 180 m²
Zastavěná plocha: 180 m²
Parkovací stání v nemovitosti: Ano
Parkovací stání mimo objekt: Ano
Garážové stání: Ne
Třída PENB: G

Uveďte získané environmentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): Nejsou 

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): Ne, 0%

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Zdrojem tepla a TUV je tepelné čerpadlo. Prostor je osazen termostaty pro udržování optimální tepelné pohody. Vzhledem k tomu, že objekt je starý více než 300 let, nebylo možné použít systémy rekuperací, stínění atp). Objekt je částečně klimatizován. Ve veřejném prostoru je osazeno stmívací osvětlení, kterými lze regulovat množství světla v prostoru pro hosty.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody, zónování prostorů budovy atd.): Zdrojem tepla a TUV je tepelné čerpadlo. Prostor je osazen termostaty pro udržování optimální tepelné pohody. Vzhledem k tomu, že objekt je starý více než 300 let, nebylo možné použít systémy rekuperací, stínění atp). Objekt je částečně klimatizován. Ve veřejném prostoru je osazeno stmívací osvětlení, kterými lze regulovat množství světla v prostoru pro hosty. Pod prostorem zahrady jsou umístěny akumulační nádrže pro záchyt dešťové vody.

Uveďte nájemce, velikost pronajaté plochy a oblast výroby (není povinné): Neuvedeno

Víceúčelový objekt (účel v % z celkové plochy: kanceláře / maloobchod / volný čas / veřejné plochy): Neuvedeno

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): Prostory nejsou určeny k pronájmu. Provozovatelem je investor.

Financování

Název financující banky: Není
Ostatní (vlastní) zdroje: 100%
Cena za m²: 30 tis Kč
Celková investice do projektu (není povinné): Neuvedeno

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): 0 Kč