Estate Awards

Nominace projekt: Košířská brána

Kategorie

Komerční office projekt roku

Základní informace

Název projektu: Košířská brána
Adresa projektu: Plzeňská 1348/95, Praha 5 – Smíchov
Web projektu: www.kosirskabrana.cz 
Developer / InvestorKošířská brána s.r.o. ze skupiny RS Group
Architekt: Ing. Arch. František Troják, Ing. Arch. Kristýna Šťastná, Ing. Ach. Peter Hudek
Architekt interiérůIng. Arch. František Troják, Ing. Arch. Kristýna Šťastná, Ing. Ach. Peter Hudek
Projektant: RS Real Estate
Generální dodavatel: RS Construct
Realitní kancelář (není povinné): RS Real Estate

Popis projektu

Nová solitérní kancelářská budova na zajímavém, na první pohled nezastavitelném pozemku se skvělou dopravní dostupností nedaleko Anděla, s výraznou architekturou, urbanisticky citlivě zasazená, s vysokou variabilitou nabízených prostor, dotažená do posledního detailu včetně zeleně, interiéru atd. V šesti podlažním objektu jsou k dispozici jak malé kanceláře, tak i celá patra s možností open space i oddělených kanceláří, doplněné obchodními jednotkami v přízemí. Budova je díky flexibilitě dělení prostor vhodná pro menší a střední firmy. Zásluhou velkorysého prosklení jsou všechny prostory prosvětlené, o čistý vzduch se postará centrální VZT a otevíratelné okno v každé kanceláři. Objekt je navíc doplněn i o dvě terasy plné zeleně a s možností venkovního sezení. Samozřejmostí jsou i moderní interiéry, které jsou navrženy v tlumených barvách a doplněny o designové prvky, aby navozovaly příjemnou komorní atmosféru.

Technické informace

Druh stavby: Novostavba
Zahájení stavby: 09/2020
Ukončení stavby: 06/2022
Kolaudace: 06/2022
Celková plocha nemovitosti: 3808 m²
Zastavěná plocha: Neuvedeno
Parkovací stání v nemovitosti: Ne
Parkovací stání mimo objekt: Ne
Garážové stání: Ano
Třída PENB: B

Uveďte získané environmentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): Neuvedeno

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): Neuvedeno

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Centrální rozvod VZT s rekuperací; čtyřtrubkové indukční trámy s možností individuální regulace; stínění jižní a jihovýchodní fasády pomocí vnitřních žaluzií; efektivní kancelářský modul 1,35 m; snížený podhled s integrovaným LED osvětlením.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody, zónování prostorů budovy atd.): Dešťová vody je zadržována pomocí zelených střech a následně částečně použita k zálivce. Zelené střechy pomáhají i celkovému mikroklimatu objektu a okolí. Kvalitu vnitřní prostředí zajišťují aktivní vzduchotechnické trámy distribuující čerstvý vzduch přes výměník tepla a chladu, čímž je zajištěna optimální teplota v dané ploše objektu. Vzduchotechnika používá rekuperaci vzduchu, celý systém je sofistikovaně centrálně řízen s předchlazením v nočních hodinách. Velká pozornost byla, vzhledem k přilehlým dopravně zatíženým ulicím, věnována akustické pohodě prostor, kdy byla použita kvalitní trojskla s vysokým útlumem a perforovaný obvodový plášť pohlcující hluk z dopravy. Zároveň byl objekt od Plzeňské ulice s tramvajovou tratí oddělen podzemním svislým vibračním filtrem.

Uveďte nájemce, velikost pronajaté plochy a oblast výroby (není povinné): Neuvedeno

Víceúčelový objekt (účel v % z celkové plochy: kanceláře / maloobchod / volný čas / veřejné plochy): Kanceláře – 76%; maloobchod 24%

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): Budova disponuje zdvojenými podlahami pro strukturovanou kabeláž a individuálním měřením energií. V rámci každé kanceláře je otvíratelné okno. Samozřejmostí je i plně bezbariérový přístup a 24/7 přístup pomocí magnetických karet. Ostraha objektu je k dispozici 24/7 (CCTV, EPS); Garáže jsou vybaveny dobíjecími zásuvkami pro elektromobily.

Financování

Název financující banky: Neuvedeno
Ostatní (vlastní) zdroje: Neuvedeno
Cena za m²: Neuvedeno
Celková investice do projektu (není povinné): Neuvedeno

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): 428 Kč