Estate Awards

Nominace projekt: La Vida Residence

Kategorie

Rezidenční projekt do 30 jednotek (včetně)

Základní informace

Název projektu: La Vida Residence
Adresa projektu: Šífařská 12, 147 00 Praha 12 – Belárie
Web projektu: https://lavidaresidence.cz/
Developer / Investor: Pavel Rejchrt
Architekt: under-construction architects
Architekt interiérů: under-construction architects
Projektant: Nataša Richtrerová, David Janoušek
Generální dodavatel: Kallmünzer
Realitní kancelář (není povinné): 

Popis projektu

Velmi vysoké ceny bytů v Praze vedly k vytvoření u nás zatím ne zcela běžného konceptu nájemného bydlení. Důraz byl proto kladen na společné prostory včetně komunitní prádelny, doplněné o střešní zahradu s grilem a třeba sklepní kóje jednoduše přístupné přímo z venkovního prostoru. Nájemci můžou jednoduše vzít kolo, brusle, nebo golfové hole a jít si užít blízké sportoviště. V přízemí byty doplňují dva komerční prostory.
Pravidelný rastr a přísná forma domu vychází ze snahy vytvořit objekt funkčně i dispozičně co nejjednodušší, nepodléhající módě a krátkodobým trendům. Je zahalen do jemného závoje z pozinkovaných prutů, který plynule přechází na balkónech a pobytové střešní terase v zábradlí. Tyčová síť slouží také jako podpora pro zeleň vinoucí se jak ze země, tak ze střešní zahrady.
Funkčně je objekt rozdělen na tři části. V přízemí se směrem do Šífařské ulice a předprostoru s parkováním otevírají prosklením komerční jednotky, od ulice odlehlou část zaujímají sklepní kóje bytů a nezbytné zázemí doplňují komfort pronajímatelných bytů – prádelna, sušárna, sklad odpadu atd. Osou domu prochází dominantní jednoramenné schodiště, které spolu s výtahem v čele propojuje dům vertikálně. Druhé a třetí nadzemní podlaží jsou čistě obytná (12 bytů 1+kk a 8 bytů 2+kk) s byty přístupnými z velkorysé oboustranně orientované chodby podél schodiště. Obytné místnosti apartmánů obíhají po celém obvodu domu, menší vnitřní trakt ke schodišti zaujímají zádveří a koupelny. V rohových částech se nachází dvoupokojové byty, při delších fasádách pak garsonky. Dispozice těchto dvou podlaží jsou identická, pouze na fasádě se rozehrávají posunutím balkonů. Chybějící zahrada na terénu podpořila myšlenku vzniku komunitní pobytové zahrady na střeše, včetně venkovního kuchyňského koutu s grilem a sezením. Přístup umožňuje jak vnitřní schodiště, tak výtah.

Technické informace

Druh stavby: novostavba na zelené louce/brownfieldu
Zahájení stavby: 01/2019
Ukončení stavby: 10/2022
Kolaudace: 10/2022
Prodejní plocha nemovitosti: 1 621 m² 
Zastavěná plocha: 426 m² 
Celková plocha balkonů, teras, zahrádek: 420 m² 
Parkovací stání v nemovitosti: 0
Parkovací stání mimo objekt: 12
Garážové stání: 0
Třída PENB: B

Enviromentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): 

Použité environmentální technologie v projektu, které snižují dopad budovy/projektu na životní prostředí:

Centrální vytápění + společná prádelna (šetření za spotřebiče, místo v bytech, komunitní princip) + sklepy přístupné přímo z venkovního prostoru, bez chodby.

Využití obnovitelných zdrojů v projektu (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané):

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Vytápění je řešeno centrální plynovou kotelnou.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Zelená střecha, vsakování na pozemku. Dům je ochlazován zastíněním předsazenou ocelovou fasádou, která je zarostlá zelení.

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch):

Nájemné komunitní bydlení, sdílená prádelna, střešní zahrada. Stíněná zelená fasáda.

Financování

Název financující banky:
Financování pomocí Green Bonds: Ne
Cena za m²: 40 000 Kč
Celková investice do projektu (není povinné):
Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m²: 16 000 Kč/byt