Estate Awards

Nominace projekt: MyMozart

Kategorie

Rezidenční projekt roku (nad 30 jednotek)

Základní informace

Název projektu: MyMozart
Adresa projektu: Plzeňská 3384/21, Praha 5 Smíchov
Web projektu: www.mymozart.cz
Developer / Investor: IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.
Architekt: Ing. arch. Adam Kekula, Ing. arch. Filip Tittelbach, Ing. arch. Peter Lacko
Architekt interiérů: A.LT Architekti
Projektant: IP Izolace Polná, s.r.o., Ing. Tomáš Volný, Ing. Monika Melichárková
Generální dodavatel: GEOSAN GROUP a.s.
Realitní kancelář (není povinné):

Popis projektu

Rezidenční dům MyMozart má 9 nadzemních a 2 podzemní podlaží. Přestože se nachází na jedné z nejrušnějších křižovatek v Praze, nabízí komfortní a klidné bydlení hotelového typu v blízkém centru Prahy. Výstavba proběhla v jedné etapě, ve které vzniklo 152 bytů. V domě převažují byty 1kk s velikostí okolo 20 m2, které jsou kompletně vybavené nábytkem. Promyšlené byty jsou navržené tak, aby po předání klíčů mohl majitel byt okamžitě využívat či pronajímat.
Dům klade důraz nejen na užitnou hodnotu, ale také na architektonickou. Moderní architektura venkovních prostor je plynule přenesena i do vnitřních společných prostor domu a oživena variací svěžích barev a materiálů.
MyMozart je tvořen s dlouhodobým přínosem pro jeho budoucí majitele. Díky moderním technologiím jsou provozní náklady bytů významně pod průměrem srovnatelných projektů.
K dispozici budou také garážová stání v podzemních podlažích domu. V nejvyšším patře pak společná terasa s výhledem na celou Prahu. Komfort a pohodlí všem uživatelům zajistí služby v komerčních prostorech včetně domovníka na jednom místě.

Technické informace

Druh stavby: novostavba na zelené louce/brownfieldu
Zahájení stavby: 04/2021
Ukončení stavby: 09/2023
Kolaudace: 07/2023
Prodejní plocha nemovitosti: 4 560 
Zastavěná plocha: 944 
Celková plocha balkonů, teras, zahrádek: 215 
Parkovací stání v nemovitosti
: 39
Parkovací stání mimo objekt: 2
Garážové stání: 41
Třída PENB: B

Enviromentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): Neuvedeno 

Použité environmentální technologie v projektu, které snižují dopad budovy/projektu na životní prostředí: 

Celý dům klade důraz na nízké provozní náklady. Obálka budovy je navržena tak, aby docházelo k nízkým tepelným ztrátám. Tepelným zisků v létě pomohou zabránit vnější žaluzie na všech oknech. Větrání objektu je řízené rekuparací. Veškeré osvětlení včetně bytů je LED technologií. Odpadní teplo s chlazení je použito pro předehřev TUV.

Využití obnovitelných zdrojů v projektu (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): 

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): 

Vnitřní klima bytů je vytvářeno stropním topením a chlazením a nucené větrání s rekuperací. Pro minimalizaci tepelných zisků jsou okna vybavena vnějšími žaluziemi.

Větrání je navržené nucené rovnotlaké s konstantním přívodem i odvodem vzduchu. Topení a chlazení je řešeno pomocí systému topných a chladících stropů Aquatherm black systém. Veškeré osvětlení včetně bytů je LED technologií.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? 

Hlavní místnosti v bytových jednotkách budou vytápěné a chlazené pomocí radiačních stropů. Radiační stropy budou tvořeny systémem Aquatherm Black System s rastry potrubí dimenze položených na SDK podhledech. SDK desky budou speciální s malým tepelným odporem.

Byty a bytové chodby na patrech budou větrány centrální vzduchotechnickou jednotkou umístěnou ve strojovně v 1. PP objektu. Jednotka bude zajišťovat tepelnou úpravu vzduchu (zimní ohřev, letní předchlazení) a filtraci vzduchu. Jednotka bude vybavena deskovým výměníkem zpětného získávání tepla, aby nemohlo docházet ke kontaminaci přívodního vzduchu. 

Přívod vzduchu je navržen do pobytových místností bytů jako konstantní, odvod vzduchu bude rozdělen na trvalý odvod z kuchyně a odvod z WC, v případě potřeby bude možné tlačítkem přesměrovat dočasně celý odvod vzduchu na odvod z kuchyně. Zařízení je navrženo s konstantním průtokem vzduchu.

Akustická pohoda bydlení je zajištěna několika způsoby. Přenosu vibrací od projíždějících tramvají je zabráněno vibroizolaci, které byly provedeny v rámci stavební jámy. Ochrana proti vnějšímu hluku, který je zde především z dopravy, je kromě pevných částí řešena akustickými hliníkovými okny s Rw=46 dB. Veškeré výtahy v objektu jsou navrženy jako šachta v šachtě, tedy akusticky odděleny, a to včetně základové desky. Mezibytové příčky a příčky mezi chodbou a byty jsou navrženy buď železobetonové nebo akustické s použitím systému Rigips Habito (celkem 5 desek).

 

Vnitřní osvětlení je v bytech a společných chodbách je navrženo v systému LED, součástí dodávky developera je i vnitřní osvětlení bytů.

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): 

Rezidenční dům MyMozart se vyznačuje maximálním využitím prostoru při současném zvýšení užitné hodnoty. Byty jsou kompletně vybaveny chytrým a praktickým nábytkem vyrobeným na míru každému bytu, s designovou dominantou v podobě sklopné postele v bytech 1kk. Pokud je postel složená, slouží jako pohodlná sedačka. Pokud postel sklopíte, sklopný mechanismus sedačku složí pod postel. Ráno postel zvednete a je uklizeno.

Není zapomenuto ani na jídelní a pracovní stůl. Dále je v obytném prostoru kuchyňská linka, vybavená spotřebiči a barový pult s úložným prostorem. V prostoru vstupu do bytu jsou botníky s věšákem a tří dílné skříně pro uložení věcí. Drobné dekorace pak lze v bytě umístit na poličky na stěnách. Takže stačí jen přijít se zubním kartáčkem a bydlet.

Financování

Název financující banky: Komerční banka, a.s.
Financování pomocí Green Bonds: Ne
Cena za m²: 63 000 Kč HPP
Celková investice do projektu (není povinné): 510 000 000 Kč
Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): 200 000 Kč