Estate Awards

Nominace projekt: OC Olympia Teplice

Kategorie

Komerční retail projekt roku

Základní informace

Název projektu: OC Olympia Teplice
Adresa projektu: Srbická 464, 415 01 Teplice
Web projektu: www.olympiateplice.cz
Developer / Investor: CPI Property Group
Architekt: Chapman Taylor, s.r.o.
Architekt interiérů: Chapman Taylor, s.r.o.
Projektant: Arch. Design s.r.o.
Generální dodavatel: Metrostav a.s., Prointeriér s.r.o., AUSTIS Pozemní stavby s.r.o., Stavební firma NAO s.r.o. Teplice
Realitní kancelář (není povinné): 

Popis projektu

OC Olympia Teplice je jedním z nejstarších v ČR. Jedná se o jednopodlažní projekt, který vznikal po etapách, a to v letech 2000, 2002, 2003 a 2008. Projekt se nachází na okraji města Teplice, rozsáhlý areál je doplněn ČS PHM, mycí linkou a 14 dobíjecími stojany pro elektromobily. Areál nabízí 1200 parkovacích stání, autobusovou zastávku a dostatek zelených ploch, včetně vzrostlé zeleně. Rekonstrukce probíhala v jednotlivých etapách. Na ploše původního hypermarketu o rozloze více jak 11 000 m2 vznikl moderní HPM Albert o velikosti 4300m2. Na zbylé ploše 6700 m2 jsme vybudovali nové nájemní jednotky. Ve druhé fázi došlo k vymístění prodejny ASKO Nábytek z obchodního centra na sousední pozemek. Společnost ASKO Nábytek zde vybudovala vlastní velkoformátovou prodejnu. Uvolněná plocha o velikosti 5500m2 byla využita pro výstavbu dalších nájemních jednotek a umožnila vznik moderního zábavního centra pro rodinu s dětmi CIRKUS PARK. Na ploše 2600m2 se nachází nejen dostatek možnosti vyžití pro děti, ale také restaurace a prostory pro dětské oslavy. Následně došlo k relokaci food courtu, jehož součástí je nyní pět nájemních F&B jednotek, 300 míst k sezení a venkovní terasa. Prostor nového food courtu je doplněný množstvím interiérové zeleně, stravovací zónou pro rodiny s dětmi a moderním sociálním zázemím. V poslední fázi rekonstrukce jsme na místě bývalého food courtu vybudovali vestavbu OC, kde vznikly další prodejny. V průběhu prováděných prací došlo ke kompletní modernizaci interiérů a technologií obchodního centra. Jednalo se zejména o výměnu dlažby v pasážích, podhledů a osvětlení. Pasáže nyní nabízí nové relaxační zóny pro zákazníky, moderní infostánek, designové prvky a digitální reklamní nosiče. Současně jsme omladili venkovní vzhled centra vybudováním nové předsazené fasády, kde vznikl dostatečný počet ploch pro umístění log nájemců. Interiérové i exteriérové osvětlení bylo kompletně nahrazeno technologií LED. Zastaralé technologie byly nahrazeny novými. Jedná se zejména o EPS, ER, Instore rádio, CCTV, MaR, datové rozvody, měřidla s dálkovými odečty. Bez nutnosti navýšení zastavěné plochy centra se nám rekonstrukcí podařilo navýšit celkový počet nájemců o 22%, z původních 67 na aktuálních 82.

Technické informace

Druh stavby: Celková rekonstrukce
Zahájení stavby: 03/2018
Ukončení stavby: 07/2021
Kolaudace: 08/2021
Celková plocha nemovitosti: 140 000 m²
Zastavěná plocha: 36 130 m²
Parkovací stání v nemovitosti: Ne
Parkovací stání mimo objekt: Ano
Garážové stání: Ne
Třída PENB: C

Uveďte získané environmentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): Neuvedeno 

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): V přípravě realizace FVE na střechu objektu.

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Vytápění, chlazení a větrání společných prostor je v obchodním centru řešeno pomocí VZT jednotek s přívodem teplé vody nebo tepelnými čerpadly. Pasáže se přivětrávají pomocí oken, kdy jižní strana oken je vybavena žaluziemi. Osvětlení je kompletně LED s řízením DALI. Vše je ovládáno moderním systémem MaR.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody, zónování prostorů budovy atd.): Neuvedeno

Uveďte nájemce, velikost pronajaté plochy a oblast výroby (není povinné): Velikost pronajaté plochy je 28 985,16 m2 GLA, mezi klíčové nájemce patří ALBERT, DECATHLON, CIRKUS PARK, DATART, RESERVED, C&A, SPORTISIMO, KFC a další. Obchodní centrum má celkem 82 nájemců.

Víceúčelový objekt (účel v % z celkové plochy: kanceláře / maloobchod / volný čas / veřejné plochy): 100% maloobchod.

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): Nájemní jednotky jsou vybaveny PBZ (SHZ, EPS,ER,ZOTK), EZS, GPON, nápojným bodem kanalizace, pitné vody a topné vody.

Financování

Název financující banky: Neuvedeno
Ostatní (vlastní) zdroje: Interní zdroje developera
Cena za m²: 18500 CZK
Celková investice do projektu (není povinné): 550 000 000 CZK

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): 12,5 EUR/m2