Estate Awards

Nominace projekt: P3 Ostrava Central

Kategorie

Industriální / logistický projekt roku

Základní informace

Název projektu: P3 Ostrava Central
Adresa projektu: Vítkovice č.p. 3045, 703 00 Ostrava
Web projektu: www.p3parks.com/cs/nase-lokality/ceska-republika/p3-ostrava-central
Developer / InvestorP3 Logistic Parks
Architekt: Projekt Studio
Architekt interiérů: Projekt Studio
Projektant: CONSTRUO, spol. s r.o.
Generální dodavatel: IMOS
Realitní kancelář (není povinné): Neuvedeno

Popis projektu

P3 Ostrava Central je příkladem industriálního developmentu s respektem ke svému okolí a skutečnou přidanou hodnotou pro město. Určující je pro něj to, že na revitalizovaném brownfieldu zůstane průmysl zachován, jen v nové podobě. Na dohled technické památky DOV se budou potkávat jak výrobní firmy, tak distributoři, ale i prodejci nebo provozovatelé ze sektoru služeb.

Díky osvícené spolupráci vznikne areál, který má příkladné ambice jak v urbanismu, tak v architektuře, a svým pojetím udá směr, kterým se budou komerční areály ubírat v následujících desetiletích.

Technické informace

Druh stavby: Novostavba
Zahájení stavby: 10/2021
Ukončení stavby: 09/2022
Kolaudace: 09/2022
Celková plocha nemovitosti: 32000 m²
Zastavěná plocha: 32000 m²
Parkovací stání v nemovitosti: Ano
Parkovací stání mimo objekt: Ano
Garážové stání: Ne
Třída PENB: B

Uveďte získané environmentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): Cíleno na BREEAM Excellent/Outstanding

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): Neuvedeno

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Zdrojem vytápění je přes kogenerační jednotku a horkovod. SAHARA a infrazařiče v hale. LED osvětlení v hale i v kancelářích včetně pohybových čidel. Klimatizace (split units) ve kancelářích.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody, zónování prostorů budovy atd.): Celý projekt vzniká na revitalizovaném průmyslvém brownfieldu v centru města Ostravy a vytváří tak novou obchodně průmyslovou čtvrt. Stavební suť z původních budov je drcena a následně znovu použita jako materiál do podloží haly. Certifikace BREEAM díky jejimž prvkům bude dosaženo: úspora pitné vody o 55% oproti standardní budově, spotřeba primární energie o 60% oproti standardní budově, míra emisí CO2 z provozu budovy snížena o 70% oproti standardní budově, vytápění administrativní části zajištují VRF jednotky s inovativním systémem rekuperace tepla, hlavní použité materiály maji enviromentální prohlášení o výrobku. Jedny z konkrétních opatření: venkovní žaluzie na oknech vestavku, LED osvětlení s pohybovými čidli.

Uveďte nájemce, velikost pronajaté plochy a oblast výroby (není povinné): Tefcold – 8000 m2 – distribuce chladicí, mrazicí a vytápěcí techniky. B2B a B2C aktivity včetně sídla společnosti, prodejního showroomu a servisu. Linde Material Handling 4000 m2 – servisní a pronájem manipulační techniky. PNS – 2000 m2 třidění a zasílání tiskovin. Aktivity city logistiky a poslední míle dalších cca 15 000 m2 je stále k dispozici pro nové nájemce. Předpokládáme plnou obsazenost během Q1 2023.

Víceúčelový objekt (účel v % z celkové plochy: kanceláře / maloobchod / volný čas / veřejné plochy): Neuvedeno

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): LED osvětlení, všechny prefebrikované části jsou natřeny na bílo, Všechny inovace v rámci certifikace BREEAM. Průmyslová vrata zajíždějící 10cm pod úroveň podlahy – významné snížení úniků tepla z haly.

Financování

Název financující banky: Bez banky
Ostatní (vlastní) zdroje: fond GIC
Cena za m²: 950 EUR
Celková investice do projektu (není povinné): 150 000 000 EUR

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): Není na prodej; nájem 5,00 resp 9,50.