Estate Awards

Nominace projekt: Panattoni Park Cheb South

Kategorie

Industriální / logistický projekt roku

Základní informace

Název projektu: Panattoni Park Cheb South – budova Autodoc
Adresa projektu: Podhradská 2803/13, 350 02 Cheb
Web projektu: panattonieurope.com
Developer / InvestorPanattoni (Panattoni Czech Republic Development s.r.o.) / Accolade
Architekt: Rota Group a.s.
Architekt interiérů: Neuvedeno
Projektant: IMOS Brno a.s.
Generální dodavatel: IMOS Brno a.s.
Realitní kancelář (není povinné): CBRE

Popis projektu

AUTODOC, přední evropský online prodejce dílů a příslušenství pro automobily, si pro svou expanzi na český trh vybral jeden z nejzelenějších průmyslových parků v Evropě – Panattoni Park Cheb South. Automatizované distribuční centrum o celkové rozloze 31 571 m2 nabídne výborné dopravní spojení díky geografické poloze, ale také prvky nejmodernější šetrné průmyslové nemovitosti, protože bude navazovat na budovu, která získala jako první projekt v Česku známku udržitelnosti „Outstanding“ a rekordní skóre 90,68 % dle světové certifikace udržitelnosti BREEAM

Panattoni Park Cheb South je brownfieldovým projektem na místě bývalých chebských strojíren. Během revitalizace došlo k recyklaci 90 % stavebního a demoličního odpadu. Okolí areálu zdobí hmyzí hotel i venkovní posilovna pro zaměstnance. Pro objekt se připravuje střešní instalace fotovoltaické elektrárny o výkonu 2200 kWp v rámci podpory Modernizačního Fondu.

Nový sklad společnosti Autodoc v Chebu, který je vedle Berlína a Štětína již třetím skladem, společnosti umožňuje být ještě blíže zákazníkům a více zkrátit dodací lhůty. Poblíž parku se nachází silnice I/21 napojující se na dálnici D5, která vede z Prahy do Rozvadova. Přímo v Parku je zastávka autobusu městské hromadné dopravy. Městem projíždí evropský železniční koridor z Prahy do Norimberku a železniční spojení s pohraničními oblastmi Německa a Česka zajišťuje lokální trať. Kontejnerový terminál v německém městě Wiesau je vzdálen 33 km.

Technické informace

Druh stavby: Novostavba
Zahájení stavby: Q3/2021
Ukončení stavby: Q4/2022
Kolaudace: Q4/2022
Celková plocha nemovitosti: 31571 m²
Zastavěná plocha: 31571 m²
Parkovací stání v nemovitosti: Ne
Parkovací stání mimo objekt: Ano
Garážové stání: Ne
Třída PENB: B

Uveďte získané environmentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): Projekt cílí na certifikaci BREEAM New Construction na úrovni Oustanding.

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): Energie okolního prostředí – fotovoltaika na střeše budovy o výkonu 2,2 MWp. Instalace FVE proběhne v roce 2023. Pro výstavbu nového areálu bylo využito více než 90 % stavebního a demoličního odpadu z předešlého brownfieldu, jímž byly chebské strojírny.

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): V budově je zavedeno zónování osvětlení v kancelářích (max. 4 pracovní místa na jeden vypínač). Všechny navržené výrobky a stavební materiály splňují požadavky na nízkou hladinu koncentrace těkavých organických látek (VOC) a hlavní použité materiály mají prohlášení o ochraně životního prostředí. Energie využívá inteligentní systém vnitřního i venkovního LED osvětlení – Podrobné podružné měření spotřeb energií. Vybrané stavební materiály prošly výběrem s přihlédnutím k ekologii a udržitelné výstavbě. Řada materiálů má některý z certifikátů ISO 14001, BES či FSC i environmentální prohlášení o produktu EPD (Environmental Product Declaration). Energetický management: Všechna vnější i vnitřní světla v hale a administrativní části jsou vysoce účinná LED. Umělé osvětlení v kancelářských prostorách je instalováno s minimálním řídicím modulem pro 4 pracovní prostory. To má pozitivní vliv na snížení nákladů na světelný výkon, protože svítí pouze aktuálně obsazené pracovní prostory. Přiměřeně velká a otevíratelná okna zajišťují optimální přístup čerstvého vzduchu a denního světla. Studie tepelného komfortu pomohla optimalizovat pohodu nájemníků. Venkovní žaluzie zajišťují velmi dobrý tepelný komfort a současně výrazně šetří energii chlazení.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody, zónování prostorů budovy atd.): Pro objekt se připravuje střešní instalace fotovoltaické elektrárny o výkonu 2200 kWp v rámci podpory Modernizačního Fondu. Pro výstavbu nového areálu bylo využito více než 90 % stavebního a demoličního odpadu z předešlého brownfieldu, jímž byly chebské strojírny. 90% spotřeby energie je podružně měřeno pro každý energetický zdroj a funkční celek samostatně – chlazení, vytápění, VZT, osvětlení, zásuvky, venkovní osvětlení, technologie nájemce s funkčním dálkovým odečtem a vyhodnocováním.

Uveďte nájemce, velikost pronajaté plochy a oblast výroby (není povinné): AUTODOC – přední evropský online prodejce dílů a příslušenství pro automobily.

Víceúčelový objekt (účel v % z celkové plochy: kanceláře / maloobchod / volný čas / veřejné plochy): Neuvedeno

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): V budově jsou instalovány venkovní žaluzie s propustností viditelné složky slunečního záření VLT<10%. Budova je vytápěna pomocí bivalentního vytápění (kombinace plynu a teplených čerpadel). V sanitárních jádrech jsou instalovány uzavírací ventily ovládané servopohonem regulující přívod vody s napojením na čidla přítomnosti / vypínače světla. Technologie vzduchotechniky umožňuje noční předchlazování.

Financování

Název financující banky: Česká spořitelna a.s.
Ostatní (vlastní) zdroje: Accolade, investiční skupina
Cena za m²: Neuvedeno
Celková investice do projektu (není povinné): Neuvedeno

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): Neuvedeno