Estate Awards

Nominace projekt: Rezidence Hvězdová

Kategorie

Rezidenční projekt roku (nad 30 jednotek)

Základní informace

Název projektu: Rezidence Hvězdová
Adresa projektu: Hvězdová 7, 602 00 Brno-střed
Web projektu: www.domoplan.eu/cs/projekt/rezidence-hvezdova-7d8Nz5
Developer / InvestorDOMOPLAN, a.s.
Architekt: Roman Gale
Architekt interiérů
Projektant: Roman Gale
Generální dodavatel: MORAVOSTAV a.s.
Realitní kancelář (není povinné):

Popis projektu

Rezidence Hvězdová představuje moderní bytový dům, který se nachází v Zábrdovicích nedaleko centra Brna, v sousedství městského parku a kulturního centra. Již na první pohled zaujme svou netypickou podobou zvoleného architektonického řešení z dílny Romana Galeho – půdorys rezidence je formován ve tvaru písmene L a svým černým opláštěním, které je na dotyk hrubé, připomíná vyhořelou lávu.

Každá z 54 bytových jednotek disponuje minimálně jednou prosklenou stěnu, která stírá hranice mezi interiéry a okolím a zajišťuje po celý rok co největší přísun denního světla. Rezidence nabízí jak byty menších dispozic 1+kk, tak i velké apartmány a penthouse o výměře 150 metrů čtverečních s rozlehlou terasou v nejvyšším patře, odkud je 360 stupňový výhled na celé Brno.

Technické informace

Druh stavby: Novostavba
Zahájení stavby: 6/2020
Ukončení stavby: 12/2021
Kolaudace: 1/2022
Celková plocha nemovitosti: 2500/4000 m²
Zastavěná plocha: 700 m²
Parkovací stání v nemovitosti: Ano
Parkovací stání mimo objekt: Ne
Garážové stání: Ne
Třída PENB: B

Uveďte získané environmentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): Neuvedeno  

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): Energie z obnovitelných zdrojů je na projektu využívána z 20 % z celkového energetického objemu.

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Vytápění rezidence je zajištěno pomocí centrálního topení prostřednictvím společnosti Teplárny Brno, systém odvětrávání funguje na principu řízeného větrání. Osvětlení je v celé rezidenci zajištěno LED diodami.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody, zónování prostorů budovy atd.): Standardy moderního bydlení zajišťuje v rezidenci Hvězdová řada technologií, které přispívají ke kvalitnějšímu životu a větší udržitelnosti. Součástí bytového domu tak je systém na retenci dešťové vody a jejího opětovného užitkového využití. Efektivní odvětrávání vnitřních prostor, správná úroveň vlhkosti a teplota bez výraznějších výkyvů je zase udržována za pomocí systému nuceného větrání. Jak ve společných prostorách rezidence, tak i v jednotlivých interiérech bytů je poté využíváno energeticky úsporné LED osvětlení.

Uveďte nájemce, velikost pronajaté plochy a oblast výroby (není povinné): Neuvedeno

Víceúčelový objekt (účel v % z celkové plochy: kanceláře / maloobchod / volný čas / veřejné plochy): Neuvedeno

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): Mezi využité inovativní prostředky patří systém řízeného větrání celého rezidenčního projektu. Budova také disponuje bezpečnostním zasklením výkladců.

Financování

Název financující banky: Neuvedeno
Ostatní (vlastní) zdroje: Projekt byl kompletně hrazen z vlastních zdrojů.
Cena za m²: 99 000- 105 000 Kč
Celková investice do projektu (není povinné): 195 000 000 Kč

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): Veškeré bytové jednotky byly prodány před zhotovením rezidence.