Estate Awards

Nominace projekt: Rezidence Michelangelova

Kategorie

Rezidenční projekt roku (do 30 jednotek včetně)

Základní informace

Název projektu: Rezidence Michelangelova
Adresa projektu: Michelangelova, Praha 10 – Strašnice
Web projektu: www.jrd.cz/cs/rezidence-michelangelova.html
Developer / Investor
JRD Development
Architekt: Podlipný Sladký architekti s.r.o.
Architekt interiérů: Neuvedeno
Projektant: Grebner s.r.o.
Generální dodavatel: NEO BUILDER a.s.
Realitní kancelář (není povinné): Neuvedeno

Popis projektu

Projekt Rezidence Michelangelova v Praze 10 s 29 energeticky pasivními byty šetrně navazuje na původní zástavbu v lokalitě. Součástí rezidenčního areálu jsou rovněž dva nebytové prostory ke komerčnímu využití a malý park se zelení, dětským hřištěm a altánem podle návrhu vítězky studentské architektonické soutěže Katedry architektury FSV ČVUT v Praze. V projektu je instalovaný propracovaný systém moderních technologií, který zaručuje zdravé vnitřní prostředí: kromě tepelných čerpadel (určených k vytápění a chlazení podstřešních bytových jednotek), řízeného větrání s rekuperací tepla a fotovoltaických panelů jsme zde instalovali zcela nový typ vzduchotechnického potrubí Climaver® z plně recyklovatelného materiálu.

Vstup zdobí velká skleněná plocha s detailem části fresky Stvoření Adama ze stropu Sixtinské kaple a označení jednotlivých pater odkazují na umělcova malířská, sochařská nebo architektonická díla. Na veřejném prostranství před budovou je instalována plastika na motivy fresky Stvoření Adama od známého sochaře Jakuba Flejšara.

Technické informace

Druh stavby: Novostavba
Zahájení stavby: 04/2020
Ukončení stavby: 10/2021
Kolaudace: 12/2021
Celková plocha nemovitosti: 2600 m²
Zastavěná plocha: 1500 m²
Parkovací stání v nemovitosti: Ano
Parkovací stání mimo objekt: Ano
Garážové stání: Ano
Třída PENB: B

Uveďte získané environmentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): Neuvedeno

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): 13%

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Centrálně řízené větrání s rekuperací tepla Atrea využívá teplo z odpadního vzduchu. Zajišťuje přísun čerstvého filtrovaného vzduchu bez nutnosti větrání okny 24/7 (nedochází ke zbytečnému úniku tepelné energie). Exteriérové žaluzie (větší soukromí, minimalizace přehřívání interiéru i během letních měsíců). O příjemné klima se starají i lodžie a slunolamy. Tepelná izolace z čedičové minerální vlny ISOVER TF PROFI o tloušťce 22 cm.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody, zónování prostorů budovy atd.): V rámci projektu byla realizována opatření proti přehřívání interiérů, suchu na venkovních zelených plochách a suchu na zelených střechách. Na střeše jsou instalovány fotovoltaické panely pro 4 byty a chodbu. Zároveň jsou byty napojeny na tepelná čerpadla, která jsou také umístěna na střeše. V objektu jsou realizovány zelené střechy s rozchodníkovými koberci a luční trávník bez nutnosti kosení místo běžného trávníku. Retenční nádrž na dešťovou vodu – využívá se k zálivce zeleně v bezprostředním okolí domu. Zároveň mohou vodu využívat i sousedé. Všechny tyto realizace mají pozitivní vliv na lokální mikroklima – v letních měsících snižují přehřívání domu a jeho okolí. V neposlední řadě jsme v těsné blízkosti novostavby zachovali vzrostlé stromy.

Uveďte nájemce, velikost pronajaté plochy a oblast výroby (není povinné): Neuvedeno

Víceúčelový objekt (účel v % z celkové plochy: kanceláře / maloobchod / volný čas / veřejné plochy): Neuvedeno

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): Kromě tepelných čerpadel (určených k vytápění a chlazení podstřešních bytových jednotek), řízeného větrání s rekuperací tepla a fotovoltaických panelů jsme zde instalovali zcela nový typ vzduchotechnického potrubí Climaver® z plně recyklovatelného materiálu.

Financování

Název financující banky: Neuvedeno
Ostatní (vlastní) zdroje: Rezidence Michelangelova s.r.o.
Cena za m²: 39 000 bez DPH
Celková investice do projektu (není povinné): Neuvedeno

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): 100 659 Kč vč. DPH