Estate Awards

Nominace projekt: Rezidence u Kazínské skály

Kategorie

Rezidenční projekt do 30 jednotek (včetně)

Základní informace

Název projektu: Rezidence u Kazínské skály
Adresa projektu: Ke Hřišti 2407, Černošice
Web projektu: www.ibs-rokal.cz
Developer / Investor: IBS-Rokal, s.r.o.
Architekt: Šafer Hájek architekti s.r.o.
Architekt interiérů:
Projektant: CEDE Studio, s.r.o.
Generální dodavatel: IBS-Rokal, s.r.o.
Realitní kancelář (není povinné): IBS-Rokal, s.r.o.

Popis projektu

Rezidenční projekt „U Kazínské Skály“ vznikl přestavbou starého skladového areálu v centru města Černošice na jihozápadním předměstí Prahy. Cílem přestavby bylo přinést do zanedbaného místa v centru malého města kvalitní architekturu a nové veřejné prostory a vytvořit nové pěší trasy skrz areál směrem k nedaleké přírodní lokalitě okolo řeky Berounky.
Projekt 29 bytů je navržen do čtyř viladomů, které se jakoby otáčejí kolem pomyslného středového bodu. Přestože je objemové i materiálové řešení těchto čtyř domů záměrně podobné, nabízí díky změně orientace domů o 90° odlišné dispozice tak, aby se co nejvíce uplatnily krásné výhledy na okolní přírodní scenérie. Centrální prostor mezi těmito čtyřmi viladomy je navržen jako poloveřejný, určený zejména pro setkávání a pobyt rezidentů.
Hmota každého domu je rozdělena do dvou, mírně posunutých částí. Větší část má pultovou střechu, menší část má střechu rovnou. Toto objemové řešení je podpořeno materiálovým návrhem fasád – kombinací cihelného obkladu a bílé probarvené omítky. Dochází tak k pocitovému zmenšení nových domů a jejich lepšímu splynutí s charakterem okolní zástavby. Vstupy do domů jsou zdůrazněny velkoformátovými černými skly a pororošty.
Na fasádách každého z domů, je osazen lankový systém pro vedení popínavé zeleně, která během pár let dotvoří přírodní vzhled celého projektu. Viladomy stojí na společných garážích, umístěných pod terénem s vjezdem z přilehlé ulice. Návrh byl vytvořen tak, že garáže jsou v podstatě neviditelné a zeleň včetně stromů, keřů a trávníků je zcela zakrývá.
Velký důraz byl kladen na řešení poloveřejného společného prostoru a okolí. Kombinace štípané žulové dlažby a velkoformátových betonových desek při vstupu vytváří dojem vstupní klaviatury.
Pečlivě jsou řešeny i společné prostory a vybavení bytů. Koupelny jsou obloženy velkoformátovou dlažbou 2×3 m v kombinaci s limestonovou jednoduchou dlažbou, designovými umyvadly a dalším vybavením.

Technické informace

Druh stavby: novostavba
Zahájení stavby: 05/2021
Ukončení stavby: 01/2023
Kolaudace: 01/2023
Prodejní plocha nemovitosti: 3133 m²
Zastavěná plocha: 1453 m²
Celková plocha balkonů, teras, zahrádek:
Parkovací stání v nemovitosti: Ano
Parkovací stání mimo objekt: Ano
Garážové stání: Ano
Třída PENB: B

Enviromentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): Ne 

Použité environmentální technologie v projektu, které snižují dopad budovy/projektu na životní prostředí: 

Využití obnovitelných zdrojů v projektu (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): 0%

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Kondenzační kotle, klimatizace ve 3 NP, komplet exteriérové žaluzie

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Využití dešťové vody na zálivku zahrad

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): Velkoformátové dlaždice IMOLA, zařizovací předměty LAUFEN VAL, baterie Hansgrohe FINORIS, dřevěné podlahy a okna

Financování

Název financující banky: bez financující banky
Financování pomocí Green Bonds:
Cena za m²: 46 000 Kč
Celková investice do projektu (není povinné): 1 400 000 000

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m²: 105 000 Kč