Estate Awards

Nominace projekt: Smíchov City – Sever – 1. etapa – blok SM2

Kategorie

Rezidenční projekt roku (nad 30 jednotek)

Základní informace

Název projektu: Smíchov – City Sever – 1. etapa – blok SM2
Adresa projektu: Při ulicích Nádražní a prodloužené ulici Na Valentince, Praha 5 – Smíchov
Web projektu: www.sekyragroup.cz
Developer / Investor: Sekyra Group, a.s.
Architekt: Ateliéru D3A, Lábus AA, Kuba&Pilař architekti
Architekt interiérů: 
Projektant: Casua
Generální dodavatel: Sdružení Smíchov City
Realitní kancelář (není povinné):

Popis projektu

Smíchov je tradiční pražská čtvrť s bohatou historií. Ze severní části sousedí s nádhernou Malou Stranou, přes řeku je památný Vyšehrad. V 19. století se stal Smíchov epicentrem vznikajícího průmyslu. Ve svém srdci má důležitý dopravní uzel Prahy, smíchovské nádraží. Díky projektu Smíchov City, který citlivě zaplní plochy uvolněné železnicí, čeká dosud nevyužívané území zajímavá budoucnost.

Jde o největší projekt v moderních dějinách Prahy a plán na Smíchov City sklidil pozitivní ohlasy i od komisařů UNESCO, kteří ocenili, že nová zástavba nijak nenaruší světové památkové dědictví.

První fáze výstavby Smíchov City, která nabídne výrazně převažující podíl bydlení a 500 pracovních míst, začala v září 2020 v severní části projektu. Tato lukrativní lokalita nabídne na 55 tisících m² byty, kanceláře a funkční parter s rozvíjejícím se množstvím služeb, restaurací a obchodů včetně supermarketu.

U náměstí Na Knížecí vyrostou dva typické městské domovní obytné bloky, které nabídnou 405 bytů. Doplní je 8 000 m² administrativních ploch a cca 6 300 m² obchodních ploch v 45 nebytových jednotkách. Domovní bloky jsou dále rozděleny na jednotlivé bytové domy. 195 bytových jednotek v prvním bloku SM2 je v prodeji od jara 2020. Čistě rezidenční blok SM3 bude disponovat 210 byty, zčásti k pronájmu. Na Smíchově vzniká skutečná čtvrť se vším všudy, jejíž nedílnou součástí bude i příjemný veřejný prostor.

Technické informace

Druh stavby: novostavba na zelené louce/brownfieldu
Zahájení stavby: 09/2020
Ukončení stavby: 10/2023
Kolaudace: 07/2023
Prodejní plocha nemovitosti: 7 876,3 m²
Zastavěná plocha: cca 3 619 m²
Celková plocha balkonů, teras, zahrádek: 

Plocha retailů: 2 179 m²
Plocha balkonů: 471 m²
Plocha lodžií: 429 m²
Plocha teras: 543 m²

Parkovací stání v nemovitosti:
Parkovací stání mimo objekt: 39
Garážové stání: 205
Třída PENB: B

Enviromentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): Ne 

Použité environmentální technologie v projektu, které snižují dopad budovy/projektu na životní prostředí: Řízené centrální větrání s rekuperací tepla

Využití obnovitelných zdrojů v projektu (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané):

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): 

Vytápění je řešeno centrálně vždy pro 3 sekce společnou plynovou kotelnou s nízkoteplotními kondenzačními kotli. Teplá voda je také připravována centrálně, jako zdroj tepla jsou využívány plynové kotle a voda je ohřívána v teplovodních zásobnících. Větrání bytů je řízené centrální s rekuperací, vždy každá sekce má svou vlastní větrací jednotku umístěnou v suterénu budovy. Na úrovni bytů je množství větracího vzduchu řízeno pomocí variabilních ventilů. Větrací systém je od české společnosti Atrea. Vytápění bytů je řešeno otopnými tělesy. Vytápění a větrání je řízeno společnou aplikací „Smíchov city app“, která umožňuje nastavovat jak větrací režimy tak i útlumy vytápěni pro celý byt. Klimatizace je umožněna pouze u bytů na posledních podlažích. Na celém objektu je provedena příprava pro osazení žaluzií tak, aby bylo možná bránit nechtěným tepelným ziskům nebo zajistit požadovanou intimitu místností. Osvětlení je řešeno úspornými LED svítidly, které jsou ovládané pohybovými čidly, v garážích zapínané po jednotlivých celcích.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? 

Větrání zajištěno řízeným centrálním větráním s rekuperací. Přehřívání objektu je řešeno předokenními žaluziemi, které jsou z bezpečnostních důvodů ovládány meteorologickými stanicemi umístěnými po obvodu budovy. Akustická pohoda je zajištěna zejména neprůhlednými

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): 

Vibroizolace na úrovni stropu 1PP, vibroizolace umožňují v budoucnu realizovat vlakový tunelový propoj „Nové spojení II“ mezi Smíchovoským a Hlavním nádražím, bez toho aby vibrace negativně ovlivnily byty.

Financování

Název financující banky: Komerční banka, a.s.
Financování pomocí Green Bonds: Ne
Cena za m²: cca. 142 000 Kč vč. DPH
Celková investice do projektu (není povinné): Neuvedeno
Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): Neuvedeno