Estate Awards

Nominace projekt: Technologie digitálního potisku skel IZOS Design

Kategorie

Technologické řešení roku real estate

Základní informace

Projekt/budova, kde bylo řešení implementováno: Stanice lanovky v lyžařském areálu Jasná v Nízkých Tatrách
Dodavatel řešení: HELUZ IZOS s.r.o.
Web dodavatele řešení: www.izos.cz
Investor: IZOS Design

Popis projektu

Představujeme unikátní možnost vytvořit pro jakýkoliv projekt individuální dekor či grafiku, která se prolíná celým objektem nebo oživí vybranou část místnosti, přechodové stěny či fasády.

Technické informace

Oblast, které se řešení týká: Jiná
Měsíc a rok dokončení projektu: 03/2022

Popis implementovaného technologického řešení a použitých technologií:

Metodou digitálního tisku je možné vyrobit designová skla s libovolnými motivy i barvami, od jednoduchých vzoru až po celoplošný potisk dle oblíbené fotografie. To vše při zachování prostupu světla. Keramická barva je nanesena na skleněnou tabuli, po následném sušení a vizuální kontrole

je pak v kalící peci při rovnoměrném ohřátí na teplotu okolo 620 °C zapečena trvale na povrch skleněné tabule. Již od jednoho kusu skla IZOS nabízíme individuální motiv. Naše technologie umožnuje bez okrajový tisk. Tisknout dokážeme i na skla nepravidelných tvarů (šikminy nebo kruh). Potištěné sklo je možné použít do vrstveného skla. 

Potisk lze kombinovat se smaltem (max. tloušťka skla 8 mm).

K dispozici je nadstandardní velikost naších izolačních kalených skel i v různých až do rozměru 2400 x 4100 mm (tloušťky 4-19 mm v rozlišení až 1440 DPI), která zcela transformuje váš prostor a dodá mu luxusní a elegantní vzhled. 

Kde použít:

• Fasádní skla

• Kuchyňské linky

• Sprchové kouty

• Dveře

• Pochozí plochy

• Obklady sten

• Příčky

• Zábradlí

• Zastávky

Imitace pískování:

Tisk v nižším nánosu barvy umožnuje napodobit imitaci pískování. Mimo bílé lze po přechozím odvozování využít základních barev v tiskárně a natisknout tak imitaci např. také v černé, červené, žluté a zelené.

Díky sadě barev Jetver ULTRA si budete užívat živějších a sytějších barev, které dodají prostoru jedinečný a atraktivní vzhled. Grafika se tiskne směrem do interiéru, což zaručuje dlouhodobou stabilitu dekoru.

Využití nejen v interiéru, ale i v exteriéru s barvami Jetver BASIC získáte odolnou a trvanlivou grafiku, která zůstane krásná i za nepříznivého počasí a při působení UV záření. Inovativní řada inkoustů dodává červené barvě cihlový odstín, který vyniká velmi vysokou odolností proti otěru, proti vlivům UV záření i povětrnosti. Tato metoda byla použita například při realizaci stanice lanové dráhy na Slovensku https://www.izos.cz/cs/digitalni-potisk-skel-izos-design

Finanční přínos řešení pro provoz budovy (vyčíslení snížení spotřeby energie, vody proti srovnatelné budově; vyčíslení snížení provozních nákladů proti srovnatelné budově; potenciál vyšších tržeb díky přidané hodnotě technologického řešení):

Přínos je v trvanlivosti a odolnosti dekorace na skle s eliminací škodlivého UV záření.

Přínos řešení v podobě nových produktů a služeb (popis nových produktů a služeb, které lze díky řešení nabídnout uživatelům budovy, nebo externím subjektům (např. provozovateli distribuční soustavy, provozovateli CZT):

Zhodnocení objektu díky designovému individuálnímu řešení. Kromě vlastní knihovny dekorů je možné vytvořit individuální dekor na přání investora. 

Přínos řešení pro správu budovy (snížení počtu personálu; automatizace správy; centralizace správy více objektů; prediktivní údržba atd.):

Forma podsvětleného digitálně potištěného skla je oproti pravému kameni možnost nekonečně dekor graficky napojovat v jakémkoliv směru, potisk realizovat na různé tloušťky skel, v případě rozbití jedné tabule nahradit stejnou částí v původní barevné tonalitě. Díky tomu se v budoucnu vyhneme vyšším nákladům na opravy.

Ostatní přínosy implementovaného řešení (evnironmentální dopad, dopad na komfort uživatelů, přínos pro věřejnost mimo budovu):

Získané certifikace díky technologickému řešení (např. LEED, BREEAM atd.): Čestné uznání

Inovativnost technologického řešení (oproti standardnímu řešení dostupnému na trhu):

Plně nahrazuje kámen či keramický obklad či dlažbu.

 

Financování

Celkové náklady na investici (TCO – investice + provoz po dobu životnosti):
Odhadovaná návratnost investice v letech:
Způsob financování: zdroje investora
Název: Technologie digitálního potisku skel IZOS Design