Estate Awards

Nominace projekt: Vila ÉPOQUE

Kategorie

Rezidenční projekt do 30 jednotek (včetně)

Základní informace

Název projektu: Vila ÉPOQUE
Adresa projektu: Na Cihlářce 3396/5a, Smíchov, 150 00 Praha 5
Web projektu: www.epoque.cz
Developer / Investor: All New Development a.s.
Architekt: under-construction architects s.r.o.
Architekt interiérů:
Projektant: AED project a.s.
Generální dodavatel: AND Construction s.r.o.
Realitní kancelář (není povinné): LEXXUS a.s.

Popis projektu

Pět originálních velkorysých bytů v pěti patrech, to je vila ÉPOQUE.

Architektonický ateliér under-construction architects s.r.o. manželů Vašutových navrhl dům o pěti bytech v pěti vůči sobě prostorově posunutých podlažích. S využitím potenciálu svažitého terénu tak projekt poskytuje jedinečné soukromí. Důraz byl kladen na individuální dispoziční uživatelsky komfortní řešení. Na vnitřním uspořádání bytů se podíleli designéři a bytoví architekti ve spolupráci s italskou společností Poliform. Součástí bytů tak jsou do detailu propracované kuchyně Poliform stejně jako vestavěné skříně a šatny. Vytápění zajišťují tepelná čerpadla, pohodu bydlení doplňují chlazené stropy, které jsou výrazně ekologičtější než obvyklé klimatizace a zajišťují zdravější životní prostředí. 
Velkou předností vily jsou suterénní garážové prostory. Ke každému bytu přísluší privátní garáž pro tři automobily vybavená domácími nabíjecími stanicemi s inteligentním řízením elektrické energie a hobby místností, kterou lze využít například jako zázemí pro uložení sportovního vybavení či vinotéku.
Byt v pátém patře skrývá unikátní benefit v podobě pobytové zelené střešní terasy, která vedle výhledů na Prahu nabízí i relaxaci u bazénu s proskleným dnem umožňující průhled do bytu. 

Technické informace

Druh stavby: novostavba na zelené louce/brownfieldu
Zahájení stavby: 03/2023
Ukončení stavby: 09/2023
Kolaudace: 09/2022
Prodejní plocha nemovitosti: 1 839 m² (podlahová plocha bytů, nebytových jednotek – garáží a teras a privátních zahrad) 
Zastavěná plocha: 333 m² 
Celková plocha balkonů, teras, zahrádek: 574 m² 
Parkovací stání v nemovitosti: 15
Parkovací stání mimo objekt: 0
Garážové stání: 15
Třída PENB: B

Enviromentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): 

Použité environmentální technologie v projektu, které snižují dopad budovy/projektu na životní prostředí: Projekt je vybaven tepelnými čerpadly systému země-voda (11 vrtů o délce každého 172 m) s kapacitou pro kompletní vytápění, chlazení domu a ohřev TUV včetně ohřevu vody pro střešní bazén.
Akumulace srážkových vod se zpětným využitím pro zavlažování zahrady.

Využití obnovitelných zdrojů v projektu (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): Tepelná čerpadla systému země voda s podílem obnovitelné energie 70 %.

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení):

V projektu je využita:
– centrální vzduchotechnika se systémem zpětného získávání tepla rekuperací a následným ohřevem pomocí tepelných čerpadel
– osvětlení kompletně v technologii LED
– topení, chlazení a ohřev TUV s využitím tepelných čerpadel země – voda

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? 

Pro kompletní vytápění, chlazení domu a ohřev TUV včetně ohřevu vody pro střešní bazén jsou v projektu využita tepelná čerpadla systému země-voda (11 vrtů o délce každého 172 m) s kapacitou pro celý dům.

Hospodaření s vodou:
Srážkové vody jsou jímány a akumulovány se zpětným využitím pro zavlažování zahrady.

Vnitřní prostředí:
1) Větrání:
Správné větrání je zajištěno centrálním vzduchotechnickým systémem, který upravuje kvalitu vzduchu dle požadovaných parametrů – teplota, vlhkost, množství.

2) Teplota
Pro zajištění správných teplot je objekt vytápěn podlahovým topením, přičemž pro chlazení je využit systém vodního stropního chlazení s nezávislými okruhy teplého a chladného média pro zajištění plného komfortu tepla a chladu v každé místnosti.

3) Kvalitní osvětlení:
Osvětlení je provedeno kompletně v technologie LED. Svítidla: Vnitřní společné prostory: BOMMA, Shibari; LEDS, Pipe Wall Fixture; FORLIGHT, Eleve; FAN EUROPE, Mig. Venkovní prostory a zahrada: FLOS, Klein Pro H; BEGA; FAN EUROPE, Hummer. 

Už z návrhu domu je akustická pohoda zajištěna dispozičním řešením a to umístěním vždy jedné bytové jednotky na jednom patře. Kročejová neprůzvučnost je pak nad rámec posílena vyšší skladbou hlukových izolací, které zároveň vyrovnávají rovinatost teras a podlah bytů, díky čemuž jsou splněny hygienické limity s výraznou decibelovou rezervou. Koncepce domu zároveň pamatovala na vzájemné odclonění pohledů na terasy, dům je tedy dispozičně navržen tak, aby z teras a venkovních ploch bytů bylo zajištěno soukromí uživatelů navzájem.

5) Zónování prostorů
Koncepce domu s pěti jednotkami poskytuje maximální možný uživatelský komfort. Pod domem jsou dvě patra společných garáží, přičemž každé patro má vlastní vjezdovou rampu. Na 600 m2 garáží je pět samostatně uzavíratelných garáží vždy pro tři automobily, vyjma jedné garáže pro dva automobily přináležející k bytu v 1. NP, z níž je přímý vstup do bytu. 
Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): : VYBAVENÍ:
Výrazným benefitem projektu je interiérové vybavení v rámci standardu bytu od tradiční italské značky Poliform. 

Okna a terasové dveře jsou od rakouského výrobce JOSKO, jsou z dřevo-hliníkových profilů s izolačním trojsklem. Architektura perfektního designu zaručuje zevnitř i zvenčí zarovnané okenní profily se zcela skrytým kováním. Velkorysé zdvižně-posuvné dveře disponují výjimečně úzkými profily při zachování nejlepší možné statiky. Samozřejmostí jsou pak bezbariérové prahy. Okenní pozice s fixním zasklením jsou skutečně celoskleněným systémem, jehož nosný rám je neviditelný ze čtyř stran a je na vnitřní i vnější straně proveden jako zcela bezrámový. Venkovní žaluzie poskytují optimální ochranu a jsou perfektním propojením designu a funkce. Žaluziové lamely jsou instalovány do skrytých zateplených boxů a ovládání je možné prostřednictvím inteligentní domácnosti.

Obklady a dlažby jsou velkoformátové od italského výrobce Italgraniti ze sérií Silver Grain a Ceppo di Gré. V rámci standardu jsou do koupelen instalovány umyvadlové skříňky a zrcadla včetně LED osvětlení, které jsou navržené a vyrobené na míru pro každou z koupelen. 


Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): 

Financování

Název financující banky: Česká spořitelna
Financování pomocí Green Bonds: Ne
Cena za m²: cca 150 000 Kč
Celková investice do projektu (není povinné):
Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m²: 250 000 – 300 000 Kč