Estate Awards

Nominace projekt: Villa Pod Menhirem

Kategorie

Rezidenční projekt roku (nad 30 jednotek)

Základní informace

Název projektu: Villa Pod Menhirem
Adresa projektu: Ústecká 1261/38, 184 00, Praha 8 – Dolní Chabry
Web projektu: www.villapodmenhirem.cz
Developer / Investor: ECC CITY s.r.o./Batelovská s.r.o.
Architekt: PATA & FRYDECKÝ ARCHITEKTI s.r.o.
Architekt interiérů: 
Projektant: VMS projekt s.r.o.
Generální dodavatel: S u b t e r r a a.s.
Realitní kancelář (není povinné): ECC CITY s.r.o.

Popis projektu

Bytový dům VILLA POD MENHIREM doplňuje stávající strukturu města v pruhu území mezi ulicemi Ústeckou a Ládevskou. Charakteru prostředí odpovídá urbanistické a objemové řešení bytového domu umístěného solitérně v oplocené zahradě. Objekt je komfortní vilou obytného charakteru, jejíž současný výraz harmonicky rezonuje v klidném prostředí rezidenční vilové čtvrti a zároveň vytváří nový důstojný prvek budoucí městské třídy s alejemi stromů a tramvajovým provozem.¨ Bytový dům tvoří čtyři vystupující čtvercové hmoty, které svou velikostí a výškou vychází z původní zástavby rodinnými domy. Křídla jsou pak spojena vnitřní čtyřpodlažní hmotou. Mimo 44 bytových jednotek s komunikačními prostory, společným zázemím bytů a technickými prostory, zahrnuje stavba parkování v podzemí objektu (celkem 50 parkovacích stání). Stavba má tři nadzemní podlaží plus jedno ustupující nadzemní podlaží a jedno podzemní podlaží. Objekt vertikálně obsluhují dvě komunikační jádra, každé se schodištěm a výtahem, propojená horizontálně v přízemí a podzemí. Architektonické tvarosloví je moderní, elegantní, s důrazem na čistotu provedení a detail. Moderní bytový dům působí klidnými rozčleněnými plochami fasády s osovostí celého rozvrhu. Fasády domu jsou navrženy jako stěnový systém s různě velkými okenními otvory, okna jsou doplněna balkony. Materiálově jsou fasády řešeny v systému kontaktního, zateplovacím systémem „KZS“, v kvalitě ETICS, tj. zateplovací fasádní desky z minerální vlny s podélným vláknem v převažující tloušťce 240 mm, zakončené finální strukturovanou omítkou, v kombinaci s hladkou vrchní omítkou a prvky fasády tvořené šedými cihelnými keramickými pásky STROHER Stiltreu. Výplně otvorů jsou provedeny v systému lepených dřevěných rámů EURO, zasklené izolačním akustickým trojsklem (U = 0,9 W/m2K). Na jižní a západní straně objektu jsou nainstalovány předokenní elektricky ovládané rolety v provedení stříbrošedé barvy, které zajišťují ochranu bytových jednotek proti slunci. Balkony jsou obloženy deskami z materiálu Cembonit, terasy ustupujícího čtvrtého podlaží mají prosklená zábradlí. Interiéry bytů a sanity jsou realizovány ve vysokém materiálovém a designovém standardu, obklady formátu 300×600 mm, dlažba 600×600 mm značky RAKO, zařizovací předměty Villeroy&Boch a Vitra, pákové baterie GROHE, podlahové konvektory, topná tělesa KERMI, podlahy obytných místností jsou provedeny z masivních dubových vlysů, napuštěných ekologickým olejem atd. Ve všech bytech jsou naistalovány automatické rekuperační jednotky BRINK. Všechny bytové jednotky jsou napojeny na optickou síť společnosti CETIN s možností připojení až 1 Gb/s.

Technické informace

Druh stavby: novostavba na zelené louce/brownfieldu
Zahájení stavby: 04/2021
Ukončení stavby: 12/2022
Kolaudace: 11/2022
Prodejní plocha nemovitosti:  2 029 
Zastavěná plocha: 910 
Celková plocha balkonů, teras, zahrádek: 1 064,4 
Parkovací stání v nemovitosti
: 50
Parkovací stání mimo objekt: 0
Garážové stání: 0
Třída PENB: B

Enviromentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): Neuvedeno 

Použité environmentální technologie v projektu, které snižují dopad budovy/projektu na životní prostředí: 

Větrání rekuperací všech místností každého bytu, využití dešťové vody pro splachování WC, automatická závlaha společné zahrady, zelená střecha, trojité zasklení, elektricky ovládané předokenní rolety.

Využití obnovitelných zdrojů v projektu (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): 

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): 

Architektonické tvarosloví je moderní, elegantní, s důrazem na čistotu provedení a detail. Moderní bytový dům působí klidnými rozčleněnými plochami fasády s osovostí celého rozvrhu. Fasády domu jsou navrženy jako stěnový systém s různě velkými okenními otvory, okna jsou doplněna balkony. Materiálově jsou fasády řešeny v systému kontaktního, zateplovacím systémem „KZS“, v kvalitě ETICS, tj. zateplovací fasádní desky z minerální vlny s podélným vláknem v převažující tloušťce 240 mm, zakončené finální strukturovanou omítkou, v kombinaci s hladkou vrchní omítkou a prvky fasády tvořené šedými cihelnými keramickými pásky STROHER Stiltreu. Výplně otvorů jsou provedeny v systému lepených dřevěných rámů EURO, zasklené izolačním akustickým trojsklem (U = 0,9 W/m2K). Na jižní a západní straně objektu jsou nainstalovány předokenní elektricky ovládané rolety v provedení stříbrošedé barvy, které zajišťují ochranu bytových jednotek proti slunci. Balkony jsou obloženy deskami z materiálu Cembonit, terasy ustupujícího čtvrtého podlaží mají prosklená zábradlí.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? 

Větrání rekuperací všech místností každého bytu, využití dešťové vody pro splachování WC, automatická závlaha společné zahrady, zelená střecha, trojité zasklení, elektricky ovládané předokenní rolety

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): 

Interiéry bytů a sanity jsou realizovány ve vysokém materiálovém a designovém standardu, obklady formátu 300×600 mm, dlažba 600×600 mm značky RAKO, zařizovací předměty Villeroy&Boch a Vitra, pákové baterie GROHE, podlahové konvektory, topná tělesa KERMI, podlahy obytných místností jsou provedeny z masivních dubových vlysů, napuštěných ekologickým olejem atd. Ve všech bytech jsou naistalovány automatické rekuperační jednotky BRINK. Všechny bytové jednotky jsou napojeny na optickou síť společnosti CETIN s možností připojení až 1 Gb/s.

Financování

Název financující banky: Česká spořitelna
Financování pomocí Green Bonds: Ne
Cena za m²: 95 000 Kč 
Celková investice do projektu (není povinné): 195 000 000 Kč
Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem): 122 000 Kč