Estate Awards

Nominace projekt: X28

Kategorie

Rezidenční projekt do 30 jednotek (včetně)

Základní informace

Název projektu: X28
Adresa projektu: 28. října 1948/5, 692 01 Mikulov
Web projektu: www.x28.cz
Developer / Investor: OKTOBER 28 s.r.o.
Architekt: desk architekti s.r.o.
Architekt interiérů: desk architekti s.r.o.
Projektant: desk architekti s.r.o.
Generální dodavatel: BAU SYSTEME s.r.o.
Realitní kancelář (není povinné): BYTYMIKULOV

Popis projektu

Kvalitní byty v nadčasové a architektonicky cenné rezidenci X28 umístěné v tom nejkrásnějším místě Jižní Moravy, v Mikulově. Byty pro bydlení, pronájem, nebo jako apartmány na víkend. Rozlehlé zahrádky, velké terasy, prostorné lodžie, krásné, dřevem obložené podkroví, hladké sádrové omítky, klimatizace, rekuperace, nízkoenergetický dům, elektrické topení, velké balkónové dveře, nádherné podkrovní byty, vnější fasáda s logem residence X28, vegetace všude okolo. Jednotky mají zajištěno parkování a mají vlastní sklep.

Technické informace

Druh stavby: novostavba na zelené louce/brownfieldu
Zahájení stavby: 02/2021
Ukončení stavby: 12/2022
Kolaudace: 12/2022
Prodejní plocha nemovitosti: 1245 m²
Zastavěná plocha: 477 m² 
Celková plocha balkonů, teras, zahrádek: 438m2
Parkovací stání v nemovitosti: 21
Parkovací stání mimo objekt: 10
Garážové stání: 0
Třída PENB: B

Enviromentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): ISO 50001

Použité environmentální technologie v projektu, které snižují dopad budovy/projektu na životní prostředí: Větrání zajištěno centrální rekuperační jednotkou s výměnou vzduchu, ochlazování nebo vyhřívání vzduchu na principu výměny odpadní energie rekuperace. Centrální klimatizační jednotka umožňující jak chlazení, tak vytápění. Zelené parkoviště pomocí zatravňovací dlažby. Instalována závlaha z vlastní studny. Vybudované kóje pro odpadní nádoby se zelenou střechou. Provedena parková úprava včetně vysázení zeleně a stromů.

Využití obnovitelných zdrojů v projektu (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): 50%

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Vytápění elektrickými přímotopy, chlazení centrální klimatizační jednotkou, centrální rekuperační jednotka pro výměnu vzduchu, LED světla

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Trojskla se zvýšeným tlumením, při využívání výměny vzduchu rekuperací prakticky neslyšitelný hluk zvenku. Vytápění elektrickými přímotopy s nízkou sazbou. Osvětlení interiérů i exteriéru kvalitními LED světly. Větrání zajištěno centrální rekuperační jednotkou s výměnou vzduchu, ochlazování nebo vyhřívání vzduchu na principu výměny odpadní energie rekuperace. Centrální klimatizační jednotka umožňující jak chlazení, tak vytápění. Zelené parkoviště pomocí zatravňovací dlažby. Instalována závlaha z vlastní studny. Vybudované kóje pro odpadní nádoby se zelenou střechou. Provedena parková úprava včetně vysázení zeleně a stromů.

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): 

Financování

Název financující banky
Financování pomocí Green Bonds:
Cena za m²: 80 000 Kč
Celková investice do projektu (není povinné):
Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m²: 80 000 Kč