Estate Awards

Projekty přihlášené do třetího ročníku Estate Awards hodnotila dvanáctičlenná porota složená z expertů na architekturu, developerský a realitní byznys, bankovnictví a financování realitních projektů a na stavebnictví.

Jan Kasl

předseda České komory architektů

V roce 1976 vystudoval obor architektura a urbanismus na stavební fakultě ČVUT, praktikuje architekturu od roku 1977, v současnosti vede atelier JK ARCHITEKTI. V letech 1990 – 2006 byl aktivní na různých úrovních v komunální politice, 1998 – 2002 byl pražským primátorem. Od roku 1992 autorizovaný architekt, od dubna 2019 předseda ČKA, člen správních a akademických rad, grémií, poradních sborů a komisí, aktivní v oblasti strategického a prostorového plánování Prahy, bytové i komerční výstavby, v poslední době se věnuje i krajinářskému a urbanistickému zasazení velkých dopravních staveb do území (Městský a Pražský okruh).

Štěpán Dlouhý

CEO Premium Media Group

Stojí v čele vydavatelství Premium Media Group zaměřeného na prémiové magazíny od roku 2021. Jako CEO je zodpovědný za ekonomické výsledky i rozvoj společnosti, nastavení každodenních procesů i dlouhodobých strategií a cílů, rozšiřování týmu, jeho vzdělávání a motivace, budování a udržování vztahů s klíčovými obchodními partnery i dodavateli a také iniciování nových projektů. Mediální skupina Premium Media Group tvoří obsah pro náročnou cílovou skupinu. Věnuje se nemovitostem a bydlení, zdraví a kráse, zdravému životnímu stylu, sportu, gastronomii, umění, architektuře a designu.

František Korbel

partner advokátní kanceláře Havel & Partners

Je partnerem v největší česko-slovenské advokátní kanceláři HAVEL & PARTNERS. Specializuje se na veřejnou správu, správní a ústavní právo, stavební právo, legislativu, právo na informace a právo informačních technologií. Je členem Legislativní rady vlády a spoluautorem návrhu nového stavebního zákona. Jako jeden z mála právníků obdržel Českou cenu za architekturu za sepis Pražských stavebních předpisů. Publikuje a přednáší v oboru občanského a správního práva, informačních technologií a legislativy.

Miroslav Linhart

vedoucí partner oddělení finančního poradenství, Deloitte ČR

Specializuje se na služby corporate finance zaměřené na nemovitostní transakce, oceňování nemovitostí, komerční due diligence, analýzy trhů a vyhledávání akvizičních cílů, ekonomické studie proveditelnosti nebo přípravu investičních a obchodních plánů. Miroslav je certifikovaným účetním znalcem ve Velké Británii (ACCA), publikuje články v ekonomických a odborných médiích a je častým hostem odborných konferencí a do top manažerské funkce.

Jiří Nouza

Prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví

Jiří Nouza je prezidentem Svazu podnikatelů ve stavebnictví, který reprezentuje jedno z nejvýznamnějších hospodářských odvětví. Jeho členy jsou nejen stavební firmy, ale například také výrobci a prodejci stavebních hmot, asociace, cechy nebo developeři. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Má bohaté zkušenosti jak ze soukromého sektoru, tak ze státní a veřejné správy, kde se věnoval zejména oblasti dopravy, infrastruktury a životního prostředí. Kromě jiného pracoval na ministerstvu dopravy, ministerstvu financí a byl členem Zastupitelstva hl. města Prahy.

Tomáš Kadeřábek

Ředitel Asociace developerů

Asociaci developerů řídí od roku 2015. Absolvoval stavební fakultu Českého vysokého učení technického, kde získal v roce 1986 inženýrský titul. Kariéru zahájil ve stavební společnosti Metrostav. V oblasti developmentu se pohybuje od roku 1993, kdy přestoupili do společnosti ING Real Estate. Tam řídil celou řadu developerských projektů a vypracoval se až do pozice generálního ředitele. Od roku 2006 působí jako nezávislý expert v developmentu komerčních nemovitostí prostřednictvím firmy TRESS, kterou spoluvlastní.

Pavel Rydzyk

Předseda představenstva YD Capital

Ve financích našel uplatnění již během vysokoškolských studií. V nadnárodních korporacích, jako ING a AXA, se z obchodních pozic vypracoval na ty manažerské a vedl týmy specialistů. Poté se k bohatým zkušenostem přidala idea posouvat pomyslné hranice možností, což stálo za vznikem finanční skupiny YD Capital. Vidí smysl v dlouhodobých projektech, které stojí na jeho klíčových hodnotách. Mezi ty nejdůležitější patří vztahy a stabilita.

Barbora Rýdlová

Vedoucí katedry financí a oceňování podniku, FFÚ VŠE Praha

Na Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze vede katedru financí podniku a oceňování. Profesně i ve výuce a se zaměřuje na oceňování a korporátní finance. Je akademickou ředitelkou programu MBA Nemovitosti a jejich oceňování, který spolu s kolegy na FFÚ VŠE vybudovali a získali akreditaci RICS. Dlouhodobě se snaží přispívat ke kontinuálnímu zvyšování kvalifikace odborníků, standardizaci a prosazování profesní etiky na trhu oceňování a na nemovitostním trhu v ČR. Je členkou poradního sboru znalců v oboru ekonomika na Ministerstvu spravedlnosti ČR. 

Robert Sgariboldi

Ředitel pro průmyslové nemovitosti pro Českou republiku, iO Partners

Robert Sgariboldi se oboru logistiky a průmyslových nemovitostí věnuje již více než 20 let. Na straně poskytovatele logistický služeb působil v pozici jednatele společnosti Panalpina (dnes DSV) pro Česko a Slovensko. V současné době zastává pozici ředitel pro průmyslové nemovitosti pro Českou reopubliku  v týmu realitně-poradenské společnosti iO Partners.

Václav Sobolík

vedoucí projekčního oddělení, Takenaka

Ve společnosti Takenaka pracuje od roku 2000, kdy bylo založeno projekční oddělení české pobočky, od roku 2019 potom na pozici vedoucího projekčního oddělení. Absolvoval fakultu architektury na ČVUT a Konzervatoř Jaroslava Ježka. V roce 2007 absolvoval studijní pobyt v Japonsku. Finalista mezinárodní architektonicko-urbanistické soutěže New KCP – Kongresové centrum Praha v roce 2017.

Prokop Svoboda

majitel realitní společnosti Svoboda & Williams

Prokop Svoboda se na trhu nemovitostí pohybuje od konce tisíciletí. S Američankou Marion Williams založil Svoboda & Williams v roce 2006 a od počátku se zaměřovali na segment prémiových nemovitostí a celou škálu realitních služeb. Od roku 2017 je společnost exkluzivním partnerem globální realitní sítě Christie’s International Real Estate a v současné době zahrnuje přes sto realitních profesionálů působících na pobočkách v Praze, Brně, Bratislavě.

Jiří Zelinka

Ředitel privátního bankovnictví Raiffeisenbank

V oblasti bankovnictví a financí se pohybuje více než 25 let. Působil v domácích i zahraničních bankách v segmentech privátního a prémiového bankovnictví. Privátního bankovnictví Friedrich Wilhelm Raiffeisen řídí od roku 2019. Je ženatý, má dvě děti a mezi jeho zájmy patří vedle architektury zejména aktivní sport.

Odborná porota je tvořena z předních insiderů nejen z oboru real estate, ale i ze zástupců jednotlivých profesí, akademické sféry a významných institucí s vlivem na developerský segment, stavební proces a realitní scénu.

Porota je složena tak, aby reprezentovala různé pohledy na oblast real estate a developmentu a výsledek pak zohledňoval všechna dostupná kritéria.

Porota rozhoduje nezávisle a na základě svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Složení poroty je každý z ročníků obměňováno a její výběr podléhá organizátorovi.

S porotou pro rok 2024 vás brzy seznámíme.

Soutěž Estate Awards má následující kategorie:

A)

  • Rezidenční projekt roku (do 30 jednotek včetně)
  • Rezidenční projekt roku (nad 30 jednotek)
  • Komerční office projekt roku
  • Komerční retail projekt roku
  • Industriální / logistický projekt roku
  • Hospitality & leisure
  • Rekonstrukce roku
  • Technologické řešení roku real estate

B)

  • Cena za udržitelnost a ekologii
  • Cena za veřejný prostor a urbanismu

C)

  • Absolutní vítěz Estate Awards

D)

  • Speciální ceny poroty

V hlavní kategorii A) jsou odměněny tři projekty, jejichž výběr je podmíněn konsensem členů poroty. Do těchto kategorií se mohou projekty výlučně hlásit na webových stránkách Estate Awards v určeném termínu.

Organizátor si vyhrazuje právo některou z cen v daném ročníku neudělit.

Do kategorie B) a C) vstupují automaticky všechny přihlášené projekty. Na základě kritérií daných kategorií odborná porota posuzuje veškeré náležitosti a následně v každé z nich oceňuje jeden projekt společným konsensem.

Kategorie D) není oficiálně vypsána a může vzniknou ad hoc pro každý ročník soutěže. Podnět pro její vznik dává porota během druhého kola hodnocení.

Organizátor soutěže může se souhlasem přihlašovatele rozhodnout o přeřazení projektu do jiné kategorie či přeřazení doporučit.

15. října – uzávěrka podkladů a přihlášek
listopad – první a druhé kolo poroty
5. prosince – vydání Estate 12/24 s výsledky
slavnostní vyhlášení – 6. prosince 2023