Estate Awards

Nominace projekt: AVENTIN Shopping Jihlava

Kategorie

Komerční projekt roku: Retail

Základní informace

Název projektu: AVENTIN Shopping Jihlava
Adresa projektu: Pelhřimovská 70, Jihlava
Web projektu: www.shopping-cz.com
Developer / InvestorAVENTIN spol. s r.o.
Architekt: BEHF ARCHITECTS
Architekt interiérů: N/A
Projektant: Znojmoprojekt, Ing. arch. Radomír Kaman s.r.o.
Generální dodavatel: Makostav servis Znojmo s.r.o
Realitní kancelář (není povinné):

Popis projektu

Novostavba nákupního centra v Jihlavě se nachází převážně na pozemcích v katastrálním území Pístov u Jihlavy a Horní Kosov na výjezdu z Jihlavy směr Pelhřimov. Budova nákupního centra je nepodsklepená, s jedním nadzemním podlažím, zastřešená plochou střechou, s převážně prosklenou fasádou. Každá prodejní jednotka má samostatný vstup z parkoviště pro veřejnost, zásobování probíhá ze zadní části budovy. Centrum má velkorysá parkovací místa, dopravní napojení přes kruhový objezd, navazuje na stávající zástavbu, do centra je zajištěna autobusová doprava. Otevření pro veřejnost začátek června 2021.

Technické informace

Druh stavby: Novostavba
Zahájení stavby: Podzim 2018
Ukončení stavby: 06/2021
Kolaudace: 06/2021
Celková plocha nemovitosti: 160000
Zastavěná plocha: 26500
Parkovací stání v nemovitosti: Ne
Parkovací stání mimo objekt: Ano
Garážové stání: Ne
Třída PENB: B

Uveďte získané enviromentální a jiné specifikace (LEED, BREEAM, DGNB, BSTool, WELL): žádné

Využití obnovitelných zdrojů v projektů (jako % podíl obnovitelné energie z celkové dodané): Plánovaná fotovoltaická elektrárna na střechu budovy o výkonu 650 kWp.

Popis technických systému z hlediska jejich efektivního provozu (vytápění, chlazení, větrání, vlhčení, osvětlení): Vytápění tepelnými čerpadly a elektrické přímotopné jednotky, větrání pomocí vzduchotechnických jednotek s rekuperací, chlazení VRV chladícím systémem.

Jaké obnovitelné zdroje se využívají? Popis systému hospodaření s šedou a dešťovou vodou; popis prvků kvalitního vnitřního prostředí (způsob zajištění správného větrání, správných teplot v létě a v zimě, kvalitního osvětlení, akustické pohody; zónování prostorů budovy atd.): Retence dešťové vody. FVE na střeše budovy.

Uveďte nájemce, velikost pronajaté plochy a oblast výroby (není povinné): Dle výměry: LIDL 1.800 m2, Electro World 1.580 m2, Mountfield 1.550 m2, JYSK 1.500 m2, SiNSAY 1.280 m2, Sportisimo 1.000 m2, Action 950 m2. Ostatní: dm drogerie, obleky BANDI, Deichmann, Super Zoo, Takko, Pompo, Wiky, Kanzelsberger atd.

Víceúčelový objekt (účel v % z celkové plochy: kanceláře / maloobchod / volný čas / veřejné plochy), není povinné: 100% maloobchod

Technologické inovace

Technologické inovace (vybavení a standard pronajímaných ploch): Vzduchotechnika a klimatizace instalované v každé pronajímatelné jednotce.

Financování

Název financující banky: Raiffeisenlandesbank NÖ-Wien AG
Ostatní (vlastní) zdroje: Ano
Cena za m²: 281,25 ,- EUR
Celková investice do projektu (není povinné): 45.000.000,- EUR

Doplňující informace

Průměrná cena k datu přihlášení projektu za m² (prodej a pronájem):